Портфоліо Батюк Світлани з теми "Твори добро-бо ти людина"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:02, 22 лютого 2013, створена Герасименко Наталія (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Доброта

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Початкові класи,інформатика.

Вік учнів, клас

Третій клас,8 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Що ж потрібно зробити, щоб добро панувало на землі? Щоб люди, які нас оточують були б добрішими і чуйнішими? В пошуках відповіді на ці питання учні 3-го класу аналізують різні ситуації, наводять приклади з власного досвіду, роблять висновки. Проведені дослідження повинні привернути ще більшу увагу до даного питання, розвиватимуть прагнення стати добрішим самому і допомогти зробити це іншим. Одним із цікавих та дієвих засобів виховання буде створення в класі групи «Добровісник», яка буде впроваджувати ідеї проекту в життя.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми «Людські чесноти. Доброта.» використовуються різні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідкувати прогрес у навчанні учнів, забезпечує зворотній зв’язок ,оцінювати мислення та продукти учнівської діяльності,їх представлення та відображати навчальний цикл. оцінювання відбувається впродовж всієї навчальної теми. ЗХД-схеми, «асоціативний кущ» та Онлайн-опитувальник допомагає від слідкувати індивідуальне навчання потреби учасників.Форми оцінювання для блогу, презентації та вікі-статті описують критерії для їх створення.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту ставиться ключове питання « Що таке добро».Проводиться бесіда,виясняється,що на думку дітей,уже їм знайоме,а про що хотіли б дізнатися . Учні індивідуально заповнюють таблиці ЗХД. Демонструється стартова презентація. Обговорюються тематичні питання: «З чого починається добро?Яку людину можна назвати доброю?Чи завжди добро перемагає в казках?» і ставляться завдання для дослідження. Учні об’єднуються умалі, творчі групи. Кожна группа,отримавши завдання,за допомогою вчителя, сплановує свою діяльність. Перша группа «Кореспонденти» бере інтерв’ю у дорослих і старших товаришів. Потім пише блог-статтю «З чого починається добро». Друга група «Збирачі мудрих думок» опрацьовує додаткову літературу і створює вікі-статтю (Учнівська WIKI-Стаття Добра людина,яка вона). Для того, щоб кількість добра збільшилася «Художниками» була зібрані ілюстрації і створена презентація «Наша казка про добро». Працюючи в группах ми вирішили,що допомагати треба тому,хто потребує допомоги. Виділили ключові слова прояву добра: повага, любов,ввічливість,відвертість,співчуття. Після цього створили «асоціативний кущ». Ввесь час вчитель спостерігає за роботою групп, ставить їм завдання,обговорюють, роблять нотатки, розв’язують поставлені завдання,допомагають учням у спільній роботі та сприяють формуванню навичок XXI століття. Врешті узагальнили свій матеріал. Діти навчилися користуватися мультимедійними технологіями. Усвідомили поняття добра і зла. Розширили знання з українької народної творчості. Навчилися порівнювати та аналізувати.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Батюк Світлана Валентинівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Охтирська загальнооосвітня школа I-III ступенів №8

Місто\село, район, область

М.Охтирка,Сумська область

Контактні дані

0506754898

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.02.2013-24.02.2013

Місце проведення тренінгу

Охитрська загальноосвітня школа I-III ступенів №5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна