Портфоліо Федоренко Ірини з теми "У світі м'якої іграшки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Технологія виготовлення м'якої іграшки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання

Образотворче мистецтво

Інформатика

Вік учнів, клас

10-12 років, 5-6 класи

Стислий опис проекту

Проект розроблений для учениць 5 - 6 класу і спрямований на закріплення, систематизацію та застосування знань з теми: «Технологія виготовлення м’якої іграшки», а також на розвиток навичок роботи з комп'ютером та мережею Інтернет. У ході роботи над проектом учениці створять презентацію, вікі-статтю, блог, папку з документацією, виготовлять м’які іграшки. На підсумковому уроці відбудеться презентація готових робіт.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

Різні методи та інструменти оцінювання, що використовуються при вивченні теми «Технологія виготовлення м’якої іграшки», допомагають учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідкувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення та продукти учнівської діяльності, їх представлення та відображати навчальний цикл. Оцінювання відбувається впродовж всієї роботи над проектом. «ЗХД» таблиці, асоціативний кущ, онлайн-опитувальник допомагають відслідкувати індивідуальні навчальні потреби учасників. Форми оцінювання для блогу, wіkі-статті та презентації описують критерії для їх створення. При цьому використовуються контрольні списки для оцінювання презентації та форма оцінювання wіkі -статті.

Діяльність учнів та вчителя

До початку проекту (4 год).

Вчитель: ознайомлює учнів з основою технології виготовлення м’якої іграшки, розробляє організаційні, методичні, дидактичні матеріали необхідні для впровадження його в життя.

Учні: вивчають види м’яких іграшок, основи технології виготовлення м’якої іграшки та виготовляють просту м’яку іграшку.

Організаційно-підготовчий етап (2 год.)

Вчитель: мотивує учнів, проводить онлайн-опитування, пояснює мету проекту, демонструючи стартову презентацію. Обговорює з класом тематичні питання проекту та ставить завдання. Знайомить з інструкцією та законом про авторські права, об’єднує учнів у малі групи. Спостерігає. Допомагає за потреби.

Учні: індивідуально заповнюють таблиці «ЗХД», створюють «Асоціативний кущ». Уточнюють джерела інформації, вибирають й обґрунтовують свої критерії успіху. Працюючи в групах здійснюють пошук необхідної інформації в ресурсах, розпочинають роботу над створенням учнівські вікі-статті, презентаціі, блогу.

Конструкторський етап (3 год.)

Вчитель: спостерігає, консультує. Організовує, активізує, направляє пошук на вироблення ідей. Допомагає у виборі рішення.

Учні: працюють із інформацією, проводять синтез та аналіз ідей. Виконують дослідження.

Технологічний етап (5 год.)

Вчитель: Спостерігає, дає поради, побічно керує діяльністю учнів. Організовує обробку матеріалів, координує процес виготовлення. Ознайомлює з новими прийомами обробки матеріалів.

Учні: Виконують дослідження й працюють над проектом. Здійснюють самоконтроль і коригування своєї діяльності. Проводять контроль якості обробки виробу. Оформляють проект.

Заключний етап (1 год.)

Вчитель: Надає допомогу. Організує захист і обговорення проектів.

Учні: Здійснюють самоаналіз та самооцінку результатів проектування. Готують документацію до захисту.

Презентація (1 год.)

Вчитель: Бере участь у колективному аналізі й оцінці результатів проекту. Аргументовано оцінює роботу учнів над проектом.

Учні: Захищають проект. Беруть участь у колективній оцінці результатів проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Федоренко

Фах, навчальний предмет

вчитель трудового навчання (обслуговуючої праці)

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

Місто\село, район, область

м. Охтирка, Сумська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.02.2013р. - 24.02.2013р.

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна