Учнівську вікі-статтю "Походження символів"
Зміст
Назва проекту
Походження символів.
Автори проекту
Учні 3 групи «Редактори».
Тема дослідження
Історія створення символів України.
Проблема дослідження
З’ясувати як створювалися символи.
Гіпотеза дослідження
Чи вплинуло походження символів на нашу державу?
Мета дослідження
З'ясувати яке походження символів і як символи впливають на нашу соборність.
Результати дослідження
Український національний символ тризуб, чи триденс, тридент, сягає своїм корінням у сиву давнину, коли людина тільки-но почала своє самоусвідомлення та самоствердження. Деякі фахівці схильні бачити в цьому символі тавро, своєрідний знак власності, тобто один з продуктів процесу розпаду роду та переходу до общинної, а згодом і приватної власності. Одне з перших зображень тризуба на нашій території зафіксоване на кам´яній застібці періоду Трипільської культури (IV—III тис. до н. е.), знайденій біля дніпровського острова Шанця. У V ст. до н. є. — IV ст. н. є. цей символ охоче карбували на своїх монетах правителі Боспорського царства. Згодом його сприйняли і почали активно використовувати пращури сучасних українців. Археологічні розвідки на Полтавщині та Київщині підтверджують, що на землях Центральної України тризуб був відомий як символ влади, знак родових старійшин або племінних вождів ще задовго до Рюриковичів у VI—VIII ст.
Перша літописна згадка про тризуб як князівський знак Київської Русі датована X ст. Вона збереглася в болгарському рукописі «Хроніка Манасії» (XIV ст.), де зображені воїни-дружинники Святослава, у руках яких прапори увінчані тризубом. Згодом князівський знак Рюриковичів У вигляді літери «Ш», тобто тризуба, зустрічається на печатках, монетах, цеглі, з якої будували тогочасні церкви та ін. Спочатку цей знак не був офіційним гербом, а виступав лише в ролі родового знака князів. Проте з часом він передається в спадок як символ влади та знак єднання східних слов´ян, тобто набуває статусу герба.
Висновки
Ми з’ясували,що символи впливають на нашу соборність.Допомагають нам любити та цінувати нашу Батьківщину.Не забувати її минуле.Плекати та оберігати сьогодення.Вносити свій вклад,щоб наша Україна процвітала та славилася.