Портфоліо "В гостях у в'язаної іграшки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:47, 16 лютого 2013, створена Хватова Ольга Миколаївна (обговореннявнесок) (Оцінювання)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Проектування та виготовлення виробів в’язаних гачком та спицями

Aaa1.jpg Aaa pg.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

У проекті задіяні учні 7 класу. Робота над проектом здійснюється в рамках вивчення теми: «В"язання спицями» курсу «Трудове навчання 5-9 класи». На початку роботи вчитель проводе інструктаж із техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог на уроках трудового навчання, консультує учнів щодо добору інструментів та матеріалів. Учні повинні вивчити історію розвитку в"язання, види та властивості матеріалів для в’язання, виконати зразки узорів, скласти ескізи та виконати проекти. Кінцевим продуктом проекту персональна творча виставка робіт

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про в´язання спицями відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д, асоціативний кущ, організаційна діаграма. Під час заповнення свого блогу «В гостях у в´язаної іграшки», впродовж роботи над проектом, учні мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. При підготовці презентації учні третьої групи, яка аналізує види та застосування іграшок користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким третя група, має створити презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання - Що лікарі рекомендують як профілактичний засіб від різноманітніх захворювань?

Діяльність учнів та вчителя

Учні представлять свої результати проектної роботи у вигляді блогу-презентації. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих видів роботи повинні щоденно бути включені у процес занять. Перегляд презентації.

1 Тиждень

1 урок Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Що лікарі рекомендують як профілактичний засіб від різноманітних захворювань? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Оголосіть наступне запитання: Яке значення має іграшка у вашому житті? Кожна дитина бажає мати домашнього улюбленця ? Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез. Почніть проект з демонстрації презентації проекту. Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони пропонують. Роздайте учням форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм відслідковувати свій прогрес у просуванні до завершення проекту і те, як відбувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи і обрати собі питання для проектної роботи. Кожна група виконує творче завдання – дослідницький проект: 1 група «Дослідники» – «Історія виникнення в’язання спицями». 2 група «Теоретики» – знаходять схеми та описи готових іграшок . 3 група «Аналітики» – складають діаграму «Види та призначення в’язаних іграшок». 4група «Практики»-виконують зразки іграшок.

2 урок Організаційно - підготовчий етап. Записати послідовність дій роботи над проектом. 1. Визначення теми проекту. Яка ідея допоможе тобі визначитись із темою проекту? 2. Формулювання мети та очікуваних результатів роботи над проектом.

2 Тиждень

1 урок Запросіть учнів обговорити нові запитання: Яке значення має іграшка у сучасному декоративно-прикладному мистецтві? Якою була історія виникнення м’якої іграшки? Напишіть запитання на аркушах паперу і передайте кожній групі. Учні мають дослідити відповіді на запитання і при виконанні проектних робіт дати відповіді. Кожна група має створити: по-перше: мультимедійну презентацію про своє дослідження і виготовлення м’якої іграшки, по-друге: розробити рекламний лист своєї роботи. Учні об’єднуються в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої учні мають інтерес.

2 урок Учні мають обговорити в малих групах кому з їх спільноти можуть бути корисними результати їх проектних досліджень і для якої цільової аудиторії вони готуватимуть презентації та рекламні бюлетені, щоб врахувати її потреби. Організаційно - підготовчий етап. Записати послідовність дій роботи над проектом. 1. Проведення досліджень, спрямованих на вибір об’єкта проектування та доцільність його виготовлення. 2. Історико - технологічна довідка про об’єкт проектування.

3 Тиждень

1 урок Учні проводять дослідження, користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет-джерел. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів.

2 урок. Організаційно - підготовчий етап. Записати послідовність дій роботи над проектом. 1. Пошук виробів-аналогів та їх аналіз. 2. Визначення кращих ідей для їх реалізації в проекті.

4 Тиждень

1 - 2 урок Учні удосконалюють задуманий об’єкт одним із методів проектування (методом фантазування або методом комбінування). Виконують графічну композицію (клаузулу), яка допоможе визначитись із конструкцією власного виробу. Конструкторський етап. Записати послідовність дій роботи над проектом. 1. Створення графічної композиції виробу. 2. Опис зовнішнього вигляду й конструкції проектної моделі.

5 Тиждень

1 - 2 урок Учні виконують потрібні для роботи: ескізи виробу, викрійки, схеми. Під час роботи учні вдосконалюють володіння MS Word, PowerPoint, Internet. Конструкторський етап. Записати послідовність дій роботи над проектом. 1. Розробка конструкторсько-технологічної документації. 2. Підбір матеріалів, інструментів та обладнання для роботи.

6 Тиждень

1 – 2 урок Поміркуйте над тим, як правильно організувати свою діяльність, і визначте порядок її виконання. Запиши послідовність технологічних операцій у таблицю. Під час роботи можеш уносити необхідні зміни в заплановані операції, відмічаючи їх при цьому іншим кольором. Технологічний етап. Записати послідовність дій роботи над проектом. Планування технологічної послідовності виготовлення виробу.

7 Тиждень

1 урок Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої теоретичні і практичні знання. Створюють мультимедійні презентації та рекламні бюлетені. Нагадайте учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт.

2 урок Заключний етап. Записати послідовність дій роботи над проектом. 1.Економічні розрахунки. 2.Підведення підсумків роботи над проектом.

8 Тиждень

1 урок Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Ці презентації можна провести для певних цільових аудиторій спільноти (в залежності від теми та за вибором учнів) Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів. Розробити. 1. Список літератури. 2. Форми захисту проектної роботи.

2 урок Захист проекту Дайте відповіді на основні запитання проекту. Учні заповнюють таблицю ЗХД, третьою колонку «Що я дізнався»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Хватова Ольга Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель трудового навчання

Навчальний заклад

Гейківська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Ранній ранок Криворізького району Дніпропетровської області

Контактні дані

hvatova19@gmail.com

Відомості про тренінг

Проходить у другій половині дня

Дати проведення тренінгу

04.02.2013 - 16.02.2013

Місце проведення тренінгу

Гейківська СЗШ

Тренери

Хуторна Вікторія Анатоліївна