Портфоліо Черняк Наталії з теми: "Загадкові й містичні середні віки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:43, 15 лютого 2013, створена Черняк Наталія Василівна (обговореннявнесок) (Відомості про автора)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Загадкові і містичні середні віки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект з історії інтегрований з ІКТ

Вік учнів, клас

7 клас, вік учнів 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні збирають інформацію щодо висвітлення даної теми, факти, події тієї епохи. Об’днуютсься у дві групи: перша група результати своєї діяльності представляють у вигляді презентації, друга – у VIKI статті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список для презентації, Контрольний список для вікі або інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. Був створений асоціативний кущ [Асоціативний кущ], за допомогою нього ми визначили на якому етапі вивчення проекту знаходяться учні. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів. [Поточне оцінювання],[Підсумкове оцінювання]

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту вчитель розповідає про вплив соціально-економічного розвитку на рівень розвитку культури. Ставить проблемне запитання «Чи дійсно середні віки є «темними віками». Пояснює учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Почніть проект з презентації проекту. Учні знайомляться з презентацією учителя - [стартова презентація]. Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони пропонують. Здійснюється визначення навчальних потреб учнів за допомогою таблиці - [З-Х-Д - таблиця]. Учитель проводять опитування за допомогою анкети-опитувальника - [опитувальник]. Учні, об’єднуться у три групи для того, щоб дати відповідь на проблемне запитання. Перша група «Дослідники» починає збирати матеріал для створення VIKI статті за темою «Розвиток культури на початку середньовіччя» -wiki-стаття "Розвиток культури на початку середньовіччя". Друга група «Бібліографи» відвідує музеї, збирає інформацію щодо біографічних даних та діяльності схоластів П’єра Абеляра, Томи (Фоми) Аквінського і створює презентацію «Схоластика» - [презентація]. Третя група «Науковці» створює блог «Розвиток наукових знань». Думки стосовно роботи в проекті учні викладають у вигляді блогу - [блог] Завершуючи навчальний проект, учитель пропонує учням відповісти на ключове питання: Чи дійсно назва «темні віки» відповідає середнім вікам?

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Черняк Наталія Василівна

Фах, навчальний предмет

Українська мова та література, історія

Навчальний заклад

Конотопська спеціалізована школа ІІ - ІІІ ст. №2.

Місто\село, район, область

м. Конотоп

Контактні дані

feka3716@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери