Портфоліо німецька мова 5 клас "Різдвяні традиції" з теми Свята

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

РІздвяні традиції

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

німецька мова, українська мова, технології

Вік учнів, клас

5 клас 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект для учнів 5 класів передбачає дослідження традицій святкування Різдва у Німеччині, порівнюючи їх із українськими. Це дослідження проводиться під час вивчення теми «Свята та традиції». Учитель розподіляє дітей на 3 групи: «психологи»,«журналісти», «історики». Журналісти беруть інтерв’ю в іноземних друзів,з якими вони спілкуються через Cкайп, щоб дізнатися як вони святкують Різдво. Німецькі друзі відповідають на їх запитання. Історики досліджують, чи змінилися традиції святкування Різдва впродовж століть, використовуючи пошукові сайти. Психологи проводять анкетування, досліджуючи чому діти люблять Різдво. Результат дослідження діти оформляють у вигляді презентації, а також створюють виставку малюнків «Різдвяний настрій». Учні також пишуть вітальні листівки до свята німецьким друзям.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання

На початку роботи над проектом вчитель проводить анкетування серед учнів та батьків, опрацьовує його, визначає актуальність проведення даного проекту.

Здійснюючи самооцінку своїх початкових знань та навичок учні заповнюють таблицю «З-Х-Д» та "З-С-З" та «Асоціативний кущ». Вчитель, перевіряючи вищеназвані форми, організовує обговорення ключового та тематичних питань з метою планування подальшої діяльності,робить нотатки, які дозволять диференціювати процес навчання.

В ході роботи вчитель проводить | тестування, перевіряє його і коригує діяльність першокласників та учнів – консультантів З метою визначення ефективності роботи в групі вчитель використовує і перевіряє Форму оцінювання для роботи в групах та самооцінки, яку пропонує перевірити і самим учасникам проекту , щоб визначити шлях власного просування у навчанні.

Вчитель пропонує учням форму оцінювання творчих ідей, для самооцінювання та оцінювання в групі. Форма для оцінювання дослідження та контрольний список дослідження дають можливість і першокласникам та консультантам (самоперевірка) , і вчителеві(перевірка) впевнитися, що дослідники рухаються в правильному напрямку і досягли певних результатів.

Впродовж роботи над проектом учні мають можливість надавати зворотній зв'язок один одному, продемонструвати свої знання та навички. У цьому їм допомагає створена вчителем , а потім перевірена Форма для надання зворотного зв’язку.

Крім того, першокласники постійно роблять короткі усні звіти про виконані завдання, удачі чи поразки, перевірку яких здійснюють учні як колективно, так і самостійно. Це дозволяє їм краще зрозуміти ,які знання уі вміння у них є, а які ще потрібно вдосконалюва Наприкінці роботи над проектом вчитель перевіряє заповнені учнями і взаємно перевірені | Діаграму Вена та |таблицю «З-Х-Д» з метою визначення рівня набутих знань , умінь та навичок у ході роботи над проектом.

Крім того учні демонструють створену публікації та презентацію . у якому висвітлюють найефективніші форми своєї роботи. Участь в його оцінюванні з допомогою відповідної Форми оцінювання блогу беруть і учні, і вчитель, і батьки.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту учні заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д для того, щоб вони усвідомили і оцінили свої попередні знання. Учні розділяються на 3 групи: журналісти, історики, психологи. Вчитель організовує та координує роботу учнів, надає поради, де саме можна знайти інформацію, проводить необхідні тестування, оцінювання, організовує самооцінювання учнів, перевіряючи таким чином знання дітей та коригуючи наступні завдання. Вчитель роздає буклет, у якому розповідає про запланований проект, збирає форми дозволу. Робота в проекті Після ознайомлення з необхідними матеріалами та темою проекту, вчитель проводить тестування і знайомить з вчительською презентацією, в якій пропонує дослідити «Що прикрашає наше життя? Чому ви любите Різдво?». Розділившись на групи, учні виконують завдання дослідження, використовуючи Скайп та пошукові сайти Інтернету. Журналісти беруть інтерв’ю в німецьких друзів, щоб дізнатися як вони святкують Різдво. Іноземні учні відповідають їх на запитання через Скайп. Історики досліджують, чи змінилися традиції святкування Різдва впродовж століть. У пошуках інформації діти використовуватимуть пошукові сайти. Психологи проводять анкетування, досліджуючи чому діти люблять Різдво. Учитель скеровує роботу учнів, надає їм консультації, навчає як перевіряти інформацію Інтернет-ресурсів на достовірність. На закінчення роботи над проектом учні складають учнівське порт фоліо, пишуть вітальні листівки, малюють малюнки і створюють виставку «Різдвяний настрій». Результати дослідження оформляють у вигляді мультимедійної презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Борейко Олеся

Фах, навчальний предмет

німецька мова


Навчальний заклад

СЗШ № 27 м. Львова

Місто\село, район, область

м. Львів, Галицький район

Контактні дані

olesia.boreiko на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26. 11 - 07.12 2012

Місце проведення тренінгу

СЗШ № 27

Тренери

Кархут Оксана Володимирівна