Портфоліо Проскурової Інни Михайлівни з теми "Причини виникнення пожежі.Правила поведінки під час пожежі в квартирі чи власному будинку"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Хай дитина кожна знає - жартувать з вогнем не можна

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я,інформатика.

Навчальна тема

Причини виникнення пожежі.Правила поведінки під час пожежі в квартирі чи у власному будинку

Вік учнів, клас

9 років,3-А клас

Стислий опис проекту

Свою тему проекту обрала відповідно до навчального предмета, що викладається в початкових класах та державного стандарту. Тема обговорення записана на дошці. Використовуються на початку проекту, в ході обговорень і в особистих щоденниках, а потім переглядається наприкінці вивчення теми.

Для того, щоб учні зрозуміли, що таке проектна діяльність я створила свою учительську презентацію в якій запропонувала учням класу об’єднати в 3 групи.

Проінформувала учнів представити проектну діяльність у вигляді учнівської презентації. В процесі роботи над проектом учні створюють блогв якому активно спілкуються,дають поради один одному, обмінюються досвідом.У блогі учні вчаться аналізувати, систематизувати, робити висновки. Перед початком вивчення теми група « Соціологи» проводить опитування серед учнів,де з’ясували чи обізнані учні з даної теми. Були створенітаблиці З-Х-Д, які дають можливість відмітити те, що вони вже знають,що хочуть дізнатися, і що вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Учні ведуть неформальні спостереження і занотовують цікаві випадки. Вчитель спостерігає за роботою учнів в рамках даного проекту. Впродовж роботи над проектом учні складають асоціативний кущ на класній дошці, а потім представили на мультимедійному проекторі. За допомогою асоціативного куща перевірили, яка асоціація учнів до слова пожежа . На завершальному етапі роботи над проектом учні представили результати своєї роботи у блогі, де вони викладають план створення навчальної учнівської презентації, спираючись на опитувальник, аналіз результатів опитування, представлених у вигляді діаграми. По результатам їх роботи ми дізналися чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту,для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

1.Навчити учні знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності. 2.Вчити працювати у команді,щоб учні усвідомили творчу взаємозалежність членів колективу. 3. Підвищувати інтерес учнів до роботи та їх активність, розвивати алгоритичний стиль мислення, сформувати вміння швидко приймати рішення, діяти активно. 3. Обробляти зібрані матеріали на комп’ютері 4. Представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу. 5.Формувати вміння виступати перед своїми товаришами. Вміти коротко сформулювати свою думку. 6.Вчитись правильно діяти під час виникнення пожежі в сусідів чи на інших об’єктах.

назва посилання

Опис оцінювання

Створила ситуацію емоційного комфорту для учнів на початку курсу. Налаштувала учнів на творчість. Перевірила як учні розуміють основне поняття теми. Учні вільно і відкрито міркували над темою. Активізували свої думки, навчилися виражати свої думки точно і лаконічно.

Мій план проекту чітко показує, як вся діяльність моїх учнів відповідати вимогам освітніх стандартів, програм та навчальним цілям. Я пропоную завдання для формування навичок 21 сторіччя та створюю умови для розвитку цих навичок. Методика навчання постійно залучає. Основні запитання для того, щоб сфокусувати навчання учнів на важливих концепціях предмета та основних ідеях впродовж всього проекту.

Пропонована методика передбачає багато можливостей для демонстрації учнями результатів своєї навчальної діяльності. Вони самостійно (одноосібно чи в групах) створюють реальні продукти та обирають способи їх презентування, відповідно до запланованих завдань та діяльності. Методика навчання базується на реалізації навчальних потреб різних учнів та передбачає різні завдання та різний рівень допомоги для учнів з різними освітніми потребами.Використали схему асоціативний кущ.У проекті учні використовують ІКТ для підвищення концептуального розуміння теми та розвитку стратегічних знань та навичок, передбачених навчальною програмою ІКТ сприяють покращенню навчання в проекті, творчо підтримуючи розвиток багатьох навичок 21 ст., використовуючи відповідні завдання та зміст. У проекті учні постійно використовують такі ІКТ, які відповідають їх рівню, потребам та інтересам і так, що це потребує вдосконалення їх комп’ютерних навичок.

Мій план оцінювання та засоби оцінювання відповідають всім державним освітнім стандартам, програмам та навчальним цілям. Надаючи великого значення вивченню змісту ці засоби оцінювання враховують характерні риси всього навчального процесу, такі як, наприклад, організацію роботи над учнівським і вимірюють їх досягнення, порівнюючи їх з очікуваннями. У проекті використовуються різноманітні формальні та неформальні методи оцінювання, які використовуються впродовж всього навчального процесу.

форма оцінювання блогу

форма оцінювання презентації

Діяльність учнів і вчителя

І група «Соціологи» • Пояснити коли вогонь- друг, а коли - ворог

• Пібірати статистичні дані про виникнення пожежі на Україні.

• Скласти правила поведінки під час пожежі

ІІ група «Дослідники»

• Скласти діалог між потерпілим та оператором служби

• Як надати першу медичну допомогу при опіках , порізах, кровотечах

• Порядок дій у надзвичайних ситуаціях

ІІІ група «Шукачі»

• Підготувати загадки, прислів’я, вікторину “ Чи знаєш ти…” про пожежу

Оцінювання

Створила ситуацію емоційного комфорту для учнів на початку курсу. Налаштувала учнів на творчість. Перевірила як учні розуміють основне поняття теми. Учні вільно і відкрито міркували над темою. Активізували свої думки, навчилися виражати свої думки точно і лаконічно.

Мій план проекту чітко показує, як вся діяльність моїх учнів відповідати вимогам освітніх стандартів, програм та навчальним цілям. Я пропоную завдання для формування навичок 21 сторіччя та створюю умови для розвитку цих навичок. Методика навчання постійно залучає. Основні запитання для того, щоб сфокусувати навчання учнів на важливих концепціях предмета та основних ідеях впродовж всього проекту. Пропонована методика передбачає багато можливостей для демонстрації учнями результатів своєї навчальної діяльності. Вони самостійно (одноосібно чи в групах) створюють реальні продукти та обирають способи їх презентування, відповідно до запланованих завдань та діяльності. Методика навчання базується на реалізації навчальних потреб різних учнів та передбачає різні завдання та різний рівень допомоги для учнів з різними освітніми потребами. У проекті учні використовують ІКТ для підвищення концептуального розуміння теми та розвитку стратегічних знань та навичок, передбачених навчальною програмою ІКТ сприяють покращенню навчання в проекті, творчо підтримуючи розвиток багатьох навичок 21 ст., використовуючи відповідні завдання та зміст. У проекті учні постійно використовують такі ІКТ, які відповідають їх рівню, потребам та інтересам і так, що це потребує вдосконалення їх комп’ютерних навичок.

Мій план оцінювання та засоби оцінювання відповідають всім державним освітнім стандартам, програмам та навчальним цілям. Надаючи великого значення вивченню змісту ці засоби оцінювання враховують характерні риси всього навчального процесу, такі як, наприклад, організацію роботи над учнівським і вимірюють їх досягнення, порівнюючи їх з очікуваннями. форма оцінювання презентаціформа оцінювання блогу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інна Михайлівна Проскурова

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Охтирська гімназія

Місто\село, район, область

м. Охтирка, Сумська обл.

Контактні дані

м.Охтирка,Сумська область, вул.Фрунзе,4 427000

Про мене

28.01.2013 – 03.02.2013

ТРЕНІНГИ

Наконечна Людмила Миколаївна Рома Марина Миколаївна