Портфоліо Думчикової Віри Іванівни з теми "На сторожі організму"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Людина – живий організм. Шкіра. Її значення. Гігієна шкіри.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Я і Україна. Природознавство. Сходинки до інформатики. Основи здоров’я.
Вік учнів, клас
8 – 9 років, 3 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект був спрямований на розширення всебічного світогляду учнів. Для того, щоб учні зрозуміли мету та завдання проекту, я створила вчительську презентацію, в якій ознайомила вихованців з проектною діяльністю, завданнями, навичками XXI століття, баченням роботи над обраним проектом, оцінюванням отриманих результатів. Учні на уроках та в позаурочний час, об’єднавшись у три групи, досліджували, розв’язували питання, пов’язані з вивченням теми « На сторожі організму». Перша група учнів «Аналітики» ще перед початком теми провела опитування й з’ясувала на скільки учні обізнані з даною темою. Результати були проаналізовані й подані з посиланням на опитувальник. Друга група учнів «Експерти» опрацьовувала різноманітний матеріал, з’ясовуючи, чому шкіра старіє. Результати були подані у вигляді блогу з діб-раним матеріалом та відгадування кросворду на відповідну тему. Третя група учнів «Дослідники» опрацьовувала дібрану інформацію, з’ясовуючи чому існує різний колір шкіри, що таке пігментація, хо такі альбі-носи. Результати були подані у презентації «Колір шкіри».
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Для оцінювання створено З-Х-Д схему, за допомогою якої я з’ясувала, що діти знають про шкіру й про що хочуть дізнатися. Схема дозволяє учням встановлювати власні зв’язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Впродовж роботи над проектом виконана вправа «Асоціативний кущ», що дало змогу висловлювати спочатку найстійкіші асоціації, пов’язані зі сло-вом «шкіра», потім – другорядні, пов’язувати їх з попередніми знаннями і новими можливостями. Відповіді фіксуються у вигляді своєрідного «куща», який поступово «розростається». Наприкінці роботи проведено оцінювання учнівського блогу та учнівської презентації за розробленими формами.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні класу об’єднались в три групи: «Аналітики», «Експерти», «Дослідники». «Аналітики» будуть проводити опитування й з’ясовувати на скільки учні обізнані з темою, що знають про шкіру, її значення, характеристики, за-хисні функції. Відповідають за створення опитувальника. Заповнюють форму на gmail запитаннями. «Експерти» відповідають за збирання інформації в Інтернеті, та її розподілення серед членів групи, опрацьовують різноманітний матеріал, з’ясовують, чому шкіра старіє, ознаки старіння, типи шкіри. Створюють блог з дібраним матеріалом та кросвордом на відповідну тему. «Дослідники» будуть з’ясовувати за допомогою яких програмних засобів можна опрацьовувати мультимедійні дані, збирають та опрацьовують інформацію, з’ясовують чому існує різний колір шкіри, що таке пігментація, хто такі альбіноси. Допомагають учасникам інших груп працювати з комп’ютером. Створюють презентацію «Колір шкіри».
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Думчикова Віра Іванівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Охтирська загальноосвітня школа I-III ступенів № 8 Охтирської міської ради Сумської області
Місто\село, район, область
м. Охтирка Сумська область
Контактні дані
(05446)2-47-31 м. Охтирка вул. Гоголя, 30а
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
28.01.2013 – 03.02.2013
Місце проведення тренінгу
Охтирська загальноосвітня школа I-III ступенів № 5 Охтирської міської ради Сумської області
Тренери
Наконечна Людмила Миколаївна Рома Марина Миколаївна