Портфоліо Думчикової Віри Іванівни з теми "На сторожі організму"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:56, 1 лютого 2013, створена Наконечна Людмила (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Людина – живий організм. Шкіра. Її значення. Гігієна шкіри.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна. Природознавство. Сходинки до інформатики. Основи здоров’я.

Вік учнів, клас

8 – 9 років, 3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект був спрямований на розширення всебічного світогляду учнів. Для того, щоб учні зрозуміли мету та завдання проекту, я створила вчительську презентацію, в якій ознайомила вихованців з проектною діяльністю, завданнями, навичками XXI століття, баченням роботи над обраним проектом, оцінюванням отриманих результатів. Учні на уроках та в позаурочний час, об’єднавшись у три групи, досліджували, розв’язували питання, пов’язані з вивченням теми « На сторожі організму». Перша група учнів «Аналітики» ще перед початком теми провела опитування й з’ясувала на скільки учні обізнані з даною темою. Результати були проаналізовані й подані з посиланням на опитувальник. Друга група учнів «Експерти» опрацьовувала різноманітний матеріал, з’ясовуючи, чому шкіра старіє. Результати були подані у вигляді блогу з діб-раним матеріалом та відгадування кросворду на відповідну тему. Третя група учнів «Дослідники» опрацьовувала дібрану інформацію, з’ясовуючи чому існує різний колір шкіри, що таке пігментація, хо такі альбі-носи. Результати були подані у презентації «Колір шкіри».

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для оцінювання створено З-Х-Д схему, за допомогою якої я з’ясувала, що діти знають про шкіру й про що хочуть дізнатися. Схема дозволяє учням встановлювати власні зв’язки з матеріалом, що вивчається, до початку робо-ти. Впродовж роботи над проектом виконана вправа «Асоціативний кущ», що дало змогу висловлювати спочатку найстійкіші асоціації, пов’язані зі сло-вом «шкіра», потім – другорядні, пов’язувати їх з попередніми знаннями і новими можливостями. Відповіді фіксуються у вигляді своєрідного «куща», який поступово «розростається». Наприкінці роботи проведено оцінювання учнівського блогу та учнівської презентації за розробленими формами.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери