Портфоліо Данилюк Алли Володимирівни з теми "Всесвітній мандрівник "
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Всесвітній мандрівник
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, географія, історія
Вік учнів, клас
12 років. 6 кл
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Обрано тему проекту відповідно до навчального предмета та державного стандарту- Ж. Верн «П’ятнадцятирічний капітан». За допомогою даної теми учні ознайомляться з кращими зразками світової літератури , вчаться отримувати естетичне задоволення від прочитаного, Дана тема є частиною розділу «Людини в життєвих випробуваннях». Отже, на прикладі героів твору учні вчаться долати труднощі, брати відповідальність за вчинки. Учителем було створено презентацію, в якій висловлено мету, завдання для груп, методи оцінювання. Це сприяло кращій зацікавленості учнів , орієнтації у темі, у вимогах учителя . Для роботи над темою діти об’єднались у групи: соціологи, програмісти, дослідники. На початку роботи над проектом «соціологи» проводять опитування з метою з’ясування , що знають діти по даній темі, спонукання до нових знань .Групі «програмісти»було дано завдання створити блог на тему: «Чи потрібно сучасному учневі читати романи Ж.Верна?». В блозі учні активно спілкуються протягом всього проекту, діляться враженнями від роману, дискутують про необхідність читання у сучасному суспільству творів Ж. Верна, наводять аргументи «за» і «проти». Спілкування у блозі змушує учнів знати зміст , щоб аргументувати свою думку, розвиває мислення, мовлення, вміння дискусіювати. Групі «дослідники» було дано завдання створити презентацію «Жуль Верн та його літературні герої». Для виконання цього завдання учні повинні детально ознайомитись з творчістю Ж.Верна, дібрати цікавий матеріал. Це стимулює пошукові, дослідницькі уміння. , розвиває творчі здібності. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми ,що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Схема допомагає вчителю скорегувати навчальний процес. Періодичний перегляд записів та коментарів у блозі дозволяють учителю оцінити розуміння учнів і, при необхідності,скерувати їх навчання у потрібному напрямку. На середньому етапі за допомогою методу «асоціативний кущ» було визначено, на якому рівні знаходяться знання учнів, як вони розуміють тему, як знають зміст твору, проблематику, головних героів, на що більше необхідно звернути увагу. На завершальному етапі за розробленими вчителем формами було оцінено виконання учнями завдань по створенню блогу та презентації. За результатами їх роботи можна дізнатись , чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання до початку проекту На початку роботи проведено опитування дітей за допомогою вікторини, щоб виявити початковий рівень знань про пригодницький роман, творчість Ж.Верна .Дітьми заповнено таблицю З-Х-Д, що дозволило визначити навчальні потреби, рівень зацікавленості.
Оцінки за тести та питання дають їм уявлення про ефективність використаного методу навчання.
Оцінювання впродовж навчання: В ході проекту оцінювання слугує досягненню трьох різних цілей: • Заохочує самостійність та взаємодію. • Стежить за прогресом • Контролює розуміння або заохочує метапізнання Впродовж роботи збиралася інформація про розвиток навичок мислення школярів, прогресу у розумінні теми за допомогою схеми З-Х-Д. Було використано метод «асоціативного куща», що дало змогу визначити, на якому рівні знаходяться знання учнів, як розуміють проблеми, підняті у творі, як орієнтуються у змісті. У класі, де оцінювання здійснюється різними способами, учні починають розуміти, що таке якісна робота.
Оцінювання після навчання: По завершенню роботи оцінили продукти проектної діяльності : презентацію, блог,- за розробленими формами, у яких була можливість врахувати і теоретичні знання, і знання змісту тексту, вміння чітко і ясно висловлювати думки, творчі здібності.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Данилюк Алла Володимирівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель рос. мови та літератури; рос мова та світова література
Навчальний заклад
Охтирська ЗОШ 1 -111 ст.№11
Місто\село, район, область
м. Охтирка