Портфоліо Кудіної Валентини Іванівни з теми "Балет. Балет ..."
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Виховний захід "Балет. Балет..."
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Музика, історія, художня культура.
Вік учнів, клас
8-12 років, 3-7 класи
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
У даному проекті ми маємо на меті висвітлити ключове питання «Що таке балет?» Проект «Балет. Балет…» направлений на зацікавлення, формування свідомого прагнення до естетичного саморозвитку дитини. А також з пізнавальною метою. Реалізація проекту передбачає самостійне дослідження учнями особливості хореографічного мистецтва. Танцювальне мистецтво особливо близьке дітям. Саме в танцях діти мають змогу в радісних, легких, красивих рухах передавати свої переживання і почуття. Танцювальна діяльність сприяє й покращенню фізичного розвитку, зміцненню здоров’я, формуванню інтересу до рухової діяльності. З цією метою перед ними було поставлено такі завдання: 1. Підготувати дослідницько – інформаційний проект з даної теми. 2. Зібрати інформацію. 3. Визначити форму представлення результатів, розподілити обов’язки кожного члена групи. На початку роботи учні заповнили З-Х-Д таблицю, що дозволила визначити актуальність запропонованої теми для даних учнів. Під час першого етапу виконання роботи керівник розповіла про метод проектів, створила та продемонструвала учням буклет (з метою зосередження уваги проблеми), продемонструвала вхідну презентацію і запропонувала учням індивідуально заповнити таблицю ЗХД – що вони знають і чому хочуть навчитись, що для них цікаво. Було проведено опитування під час якого визначилася важливість даної проблеми для них. Ми сформулювали загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми, визначалися з можливими напрямками роботи. Керівник під час виконання проекту допомагала виправляти помилки й стимулювала діяльність учнів, консультувала учнів щодо створення слайдів презентації. Учні об’єднавшись по групам використовували інтернет ресурси (пошук інформації, висвітлення результатів дослідження на сайті закладу, спілкування), проводили дослідження та створювали презентацію у визначеному стильовому оформленні. Протягом всього терміну виконання проекту використовували звіти про виконання проекту, учні здійснювали самооцінку власної та спільної роботи. За допомогою контрольного списку оцінювання процесу дослідження, учні оцінили рівень проведення власної дослідницької роботи. Організовувалися консультації, мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомога із плануванням наступних кроків. Наприкінці проекту за допомогою форми «Оцінювання мультимедійної презентації», було оцінено готовий проект учнів; а за допомогою форми «Оцінювання презентації» кожен учень мав змогу оцінити свої досягнення. В кінці виконання проекту - учні презентували свою роботу.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Перед початком проекту важливим інструментом в оцінюванні діяльності дітей є таблиця З-Х-Д та мозкова атака. Також ми провели анкетування з визначення рівня знань з обраної теми та з визначення навчальних потреб і зацікавленості в темі проекту. Під час роботи над проектом провели розподіл ролей та об’єднали учнів в малі групи. Впродовж роботи над проектом використовували інструменти для оцінювання, які включають нотатки у зошиті, альбом фотографій, фотожурнали. Провели онлайн - опитування, щоб перевірити знання учнів. Оцінювання буде здійснюватися, як вчителем так і самими учнями. Наприкінці роботи над проектом будуть оцінюватися такі учнівські роботи: презентації, виступи учнів, визначення індивідуального внеску в проект приклад оцінювання роботи; визначення само спрямованості та рівня творчої самостійної діяльності в проекті.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
1-й етап. Презентація вчителем проекту.
Учні ознайомлюються з учительською презентаціє, що містить ключові питання проекту, запрошення до роботи в проекті та обговорюють поставлену проблему. Знайомляться з критеріями виконання своїх робіт.
Об’єднуються у групи по 5 осіб за уподобанням та плануванням дослідження. I група «Кореспонденти» бере інтерв’ю у керiвника студii «Елегiя» балетмейстера Наклицької З.С. II група «Митці» опрацювує наукову та художню літературу: Пiдбiр лiтератури. Написання вiрша. Перегляд веб-ресурсів. III група «Фотокореспонденти» створює добірку ілюстрацій, світлин, інформаційну брошуру. VІ група «Умільці» Здійснює музичний супровід. Створює презентацію. 2-й етап. Опрацювують наукову та художню літературу, беруть інтерв’ю у керiвника студii «Елегiя» балетмейстера Наклицької З.С. 3-й етап. Перегляд веб-ресурсів, що запропонував вчитель, та пошук інших ресурсів із заданої теми; пишуть вірш. 4-й етап. Збір додаткової інформації. Школярі використовують матеріали періодичної преси, журнали, енциклопедії. 5-й етап. Створюють добірку ілюстрацій, світлин, інформаційну брошуру, підбирають музичний супровід. 6-й етап. Оформлення проекту (малюнки, ілюстрації, світлини). Створюють презентацію. 7-ий етап. Презентація проекту. 8-ий етап. Підведення підсумків роботи. (Дуже важливо було поки що дати можливість учням висловити свою думку, обмінятися враженнями. Найяскравіші, оригінальні, змістовні проекти заохочуються)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Кудіна Валентина Іванівна
Фах, навчальний предмет
Педагог-організатор
Навчальний заклад
ОХТИРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 8 ОХТИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Місто\село, район, область
м. Охтирка, Сумської області
Контактні дані
Вул. Гоголя, 30а, м. Охтирка, Сумська область, т. 2-41-31
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
28.01.2013 – 03.02.2013
Місце проведення тренінгу
Охтирська ЗОШ І-ІІІ ст. №5
Тренери
Наконечна Людмила Миколаївна Рома Марина Миколаївна