Портфоліо на тему "Трикутники" 7 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:42, 8 січня 2013, створена Katrenok88 (обговореннявнесок) (Корисні ресурси)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Трикутники

Pyblikaziya1.jpeg Pyblikaziya2.jpeg

Буклет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Ми з дитинства знайомі з геометричною фігурою, яка має назву трикутник. Але небагато про нього знали. Проект «Трикутник у житті людини» створюється з метою поглибити знання учнів про трикутник, більше дізнатися про вчених, які зробили великий внесок у розвиток вчення про трикутник, побачити де зустрічається трикутник у навколишньому світі. Робота над проектом передбачає розвиток уміння учнів працювати в мережі Інтернет, з різними джерелами інформації, формування навичок обробки та систематизації інформації, вміти створювати презентацію своєї робот, виступати перед аудиторією.

План вивчення теми

[План вивчення теми]

Навчальні цілі

По закінченню начального проекту учні повинні вміти:

- Формулювати означення трикутника та знати його елементи.

- Розпізнавати різні види трикутників.

- Класифікувати трикутники за сторонами і кутами.

- Використовувати властивості трикутників при розв’язуванні задач.

- Знати властивості рівнобедреного, прямокутного трикутників.

- Доводити ознаки рівності трикутників, теорему про суму кутів трикутника.

- Формулювати властивість зовнішнього кута трикутника.

- Шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність.

- Виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно.

Оцінювання

1.На початку проекту проводиться:

а)діагностика навчальних потреб учнів Таблиця 3-Х-Д

Асоціативний кущ

б)перевірка рівня фактичних знань з теми Опитувальник

в)перегляд презентації вчителя

2.Під час проведення проекту проводиться:

а) анкетування для учнів

б)оцінювання критичного оцінювання інтернет-ресурсів Оцінювання веб-сайту

в)спостереження за роботою груп

г)контроль за дотриманням вимог до блогу або вікі-сайту, Форма самооцінювання вікі-сторінки

3.По завершенню проекту проводиться:

а)визначення самоспрямованості навчання ...

б)взаємооцінювання командною роботою Форма оцінювання командної роботи

в)письмове опитування

г)робота з таблицями З-Х-Д

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель:

До початку проекту:

- Забезпечує технічні умови реалізації проекту. - Повідомляє основні цілі та завдання. - Проводить підготовче заняття по використанню мережі Інтернет (основи роботи з електронною поштою, основи пошуку інформації). - Розробляє план проекту. - Проводить анкетування за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми. - Спілкується з батьками з метою визначити їх відношення до використання проектів у школі. На першому етапі проекту вчитель показує презентацію теми майбутнього проекту, формуються групи за інтересами, обговорюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання проекту, ставиться учням ключове запитання. Учні при перегляді презентації вчителя дізнаються про способи об’єднання у групи, завдання для кожної групи та яким чином буде оцінюватися результативність навчання.

Вчитель, використовуючи таблицю ЗХД, проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів.

Вчитель вносить корективи в навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Під керівництвом вчителя учні вчаться розробляти презентації, об’єднуються в групи, вибирають завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає план своєї роботи. Між учнями групи розподіляються обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через форми оцінювання.

Учні першої групи – історики – досліджують матеріали Інтернету, довідників, енциклопедій і дізнаються, що означає поняття «трикутник», які вчені займалися дослідженням трикутників,які зробили відкриття. Результатом цієї роботи є презентація, в якій відображено розвиток вчення про трикутник.

Учні другої групи – теоретики – досліджують інформацію про різні види трикутників, вивчають їх елементи, властивості та ознаки. Результат своєї роботи оформлюють у вигляді буклету.

Учні третьої групи – дослідники – проводять опитування серед батьків, вчителів, знайомих з питання «Де зустрічається трикутник в навколишньому світі?» Хід та результати опитування учні розміщують у вікі-статті. Під час роботи над проектом учні вчаться розв’язувати задачі, доводити теореми. Для перевірки знань вчителем розроблені самостійні роботи, тестові завдання, опитувальники.

По закінченні проекту необхідно повернутися до ключового питання. Запропонувати учням відповісти на нього у блозі. Бажано навести побільше прикладів при відповіді на запитання. Вчитель знову пропонує повернутися до ЗХД та заповнити останню колонку. Наприкінці проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі та які знання та навички вони отримали при розробці проекту. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як робота в групах, використання ІКТ-технологій. Так як це груповий проект оцінюються навички співпраці . В кінці роботи підводяться підсумки та виставляються оцінки.

вчительсьська презентація

вікі-стаття учня Широківської СЗШ

[[



Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Козаченко Катерина Алімівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Широківська СЗШ №1

Місто\село, район, область

смт Широке, Широківський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

katrenok88@gmail.com