Портфоліо Лихопавло Наталія Юріївна з теми: "Що ми їмо?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:46, 23 грудня 2012, створена Лихопавло Наталія Юріївна (обговореннявнесок) (Назва навчальної теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Початкові хімічні поняття

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, ОБЖ

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

План вивчення теми

За тиждень до початку проекту вчитель збирає форми щодо надання прав/дозволів (батьківський дозвіл на користування Інтернетом), перевіряє потрібні комп’ютерні програми у комп’ютерному класі, вчитель хімії роздає буклети. Напередодні проекту три учні отримують випереджаюче завдання: провести попереднє опитування, де вони визначають продукти харчування які найбільше полюбляють їх однокласники. Результати вони представляють у зручному для них вигляді (усне повідомлення, презентація, буклет, відеоролик). Решта учнів знайомляться з темою проекту під час перегляду вчительської презентації, яка спонукає учнів до самоспрямування в досягненні мети. Вступна презентація наштовхує учнів на визначення основних напрямів дослідження, а саме вивчення різноманітності речовин та їх значення в організмі людини. В ході роботи на проектом учні використовують Інтернет для пошуку інформації, створюють мережений опитувальник для визначення кількості учнів, що володіють інформацією по даній темі. Переглянувши приклад учнівської роботи, продемонстрованої вчителем, учні мають уявлення про спосіб представлення результатів власного дослідження. Для дітей, що мають проблеми з навчанням ,пропонується опрацювати в парах літературу, де дається дона інформація, учні що мають високий рівень знань проводять власні дослідження.

Проводиться вхідне тестування, за результатами якого учні об’єднуються в різнорівневі групи по троє. Кожна група складає план проектної діяльності згідно отриманих інструкцій і дотримання правил техніки безпеки та розподіляють ролі між членами групи (проведення дослідів, записи спостережень, формулювання висновків, підготовка звітів), прийнявши до уваги перед цим три презентації випереджаючих завдань. 

Всі групи отримують контрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності. Після цього вони отримують по декілька зразків «шкідливих» продуктів харчування, проводять лабораторні дослідження за розданими інструкціями дотримуючись правил техніки безпеки на визначення: • Білків – біуретова реакція з яскравим фіолетовим забарвленням розчину; • Жирів – поява жирової плями на фільтрувальному папері, • Вуглеводів - якісна реакція на крохмаль з фіолетовим забарвленням, якісна реакція на глюкозу з переходом яскраво-блакитного кольору в цегляно-червоний, • барвників – зміна кольору Е-добавок при додаванні лугу, • лимонної кислоти – зміна забарвлення універсального індикаторного паперу, • залишків амінокислот – ксантопротеїнова реакція з появою жовтого кольору розчину. • якісні реакції на йони металів; • розшифровка записів на упаковках продуктів харчування.

Під час виконання проекту фіксують свої спостереження в лабораторний зошит, порівнюють отримані дані, записують висновки дослідів, заповнюють форми взаємооціювання, самооцінювання, співпраці в групі, виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Протягом виконання роботи учні готують звіти у зручних для них формах (паперовий вигляд, презентація, буклет, пам’ятка, відеоролик) Кожна група презентує результати своїх досліджень на підсумковій конференції. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень. Оцінка складається з: оцінки товаришами внесеної “лепти”, самооцінки. взаємооцінки, оцінки за оформлення звіту, де враховується хімічна грамотність. На підставі всіх отриманих оцінок учню виставляється оцінка – середнє арифметичне всіх видів оцінювання.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Після завершення проекту учні зможуть: • Розповісти відомості про здоровий спосіб життя, про важливі правила харчування. • Характеризувати основні групи речовин, які потрібні для нормального функціонування організму. • Допомогти при виборі здорових продуктів. • Проводити самостійні лабораторні дослідження на визначення білків, жирів, вуглеводів, барвників, лимонної кислоти, залишків амінокислот дотримуючись правил техніки безпеки. • Робити висновки на основі проведених досліджень та аналізу. Сформуються навички: • Безпечної поведінки з хімічними реактивами та ресурсами Інтернету. • Хімічного мовлення та виступу на публіці. • Формулювання та аргументування власної точки зору. • Пристосовування до різних видів діяльності, рівнів відповідальності. • Ефективного використання часу та раціонального розподілу навантаження. • Відповідального ставлення до авторського права. • Ефективного спілкування та співробітництва в команді. • Використання ресурсів Інтернету, електронних посібників, ППЗ, програмам Microsoft Office для пошуку, обробки інформації, представлення результатів дослідження.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Gtl 1.png Gtl2.png

ідеї проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лихопавло Наталія

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії,

Навчальний заклад

Криворізький гуманітарно-технічний ліцей №129

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-22 грудня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Криворізький гуманітарно-технічний ліцей №129

Тренери

Власенко Тетяна Володимирівна