Портфоліо з теми "Твій життєвий вибір" для учнів 7 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:42, 21 грудня 2012, створена Poprugas.68 (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Твій життєвий вибір

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Наприкінці вивчення навчальної теми «Корисні та шкідливі звички» з основ здоров’я пропонується розглянути підтему щодо правильного вибору здорового способу життя та виконати учням навчальний проект за загальною назвою «Твій життєвий вибір». Цей проект - практична робота, під час якої учні в малих групах зображують людей, що ведуть здоровий та нездоровий способи життя, а також добирають приклади з періодики та за допомогою інтернет-ресурсів. Заняття у класі починається з обговорення теми та розподілу звичок на корисні та шкідливі, щоб з’ясувати ступінь розуміння учнями даної проблеми. Учні обговорюють загальнолюдську проблему використання речей, які можуть призвести людство до невиправної трагедії. Вони розглядають питання, як діяльність людей могла б вирішити цю проблему. Учні працюють як психологи, і їх завданням є створення шляхів, таких, як створення груп допомоги, за допомогою яких можна успішно подолати проблему шкідливих звичок. Якщо такі групи запрацюють, то це може стати основою для більш розширеного дослідження щодо викоренення даної проблеми з нашого життя. Учні демонструють свої знання та обмінюються думками за допомогою блогів та інформаційних бюлетенів, підготовлених для місцевої громади. Під час навчання за методом проекту учні, працюючи в групах, аналізують стан здоров’я мешканців району, встановлюють залежність між образом життя людей та їх станом здоров’я, проводять соцопитування мешканців. Учні розглядають питання, як можна вберегтися від шкідливих звичок, які призводять до хронічних захворювань.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання блогу


Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, потрібно встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення. Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених з теми «Здоров’я та здоровий спосіб життя». Впродовж виконання проекту учні використовують таблицю «ЗХД», щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Необхідно буде оцінити учнівські твори та презентації, виступи учнів на захист своеї публікації чи презентації. Оцінювання здійснюється самими учнями (самооцінювання, взаємооцінювання) та вчителем. Можливе залучення батьків. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи учнi переглядають презентацію вчителя, заповнюють З-Х-Д схеми, що дозволить визначити навчальні потреби. Учні об’єднуються у групи (за бажанням). Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо-Об’єднуємося-Ділимося, це дасть змогу показати перші ідеї щодо реалізації проекту. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний прогрес, завдяки методу Спостереження груп, учні роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів на блозі дозволяє вчителю оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Вчитель на кожному етапі проводить контрольні зрізи знань учнів, контролює та корегує всі види діяльності. Оцінює кожен вид діяльності відповідно до визначених критеріїв.

Для того, щоб учням: Поставити для себе чіткі завдання, виконання яких можна перевірити та виміряти необхідно: 1.Надати перелік змістових питань з теми. 2.Створити алгоритм по роботі за вибраним питанням. 3.Продемонструвати учням(для прикладу)презентацію, в якій продемонструвати основні кроки по розробці конкретного питання. 4.Вказати форми подачі результатів дослідження.

Правильно спланувати, розподілити свій час та вносити в плани відповідні корективи: Учню потрібно дати рекомендації по створенню щоденника у підготовці до проекту, в якому слід спланувати поетапний план дій, тобто алгоритм. В щоденнику повинна бути графа щодо виконання та приміток, де слід вносити корективи. В електронному варіанті можна створити блог, вікі-сторінку. Вказати приблизний час роботи над проектом і схему розподілу часу по окремим крокам алгоритму.

Генерувати запитання, гіпотези та досліджувати їх упродовж виконання дослідження: 1. Підготувати список незакінчених запитань. 2. Надати для ознайомлення незавершену матрицю запитань (ключове, тематичні, змістові), для того, щоб учні спробували самостійно її заповнити. 3. Застосувати методику "Асоціативний кущ" 4. Скласти план дослідження. 5. Cтворити проблемну ситуацію, 6.Використати метод мозкового штурму для генерації ідей.

Ефективно співпрацювати в команді: Для ефективної співпраці в команді необхідно: - чітко спланувати роботу в кожній групі; - поставити цілі; - врахувати індивідуальні навчальні та інтереси кожного учня; - врахувати індивідуальні психічні особливості учнів.

Постійно оцінювати свої досягнення та планувати подальше самовдосконалення: 1. Скласти питання для самоаналізу 2. Розробити пам'ятки роботи 3. Розробити покрокові елементарні завдання для отримання результату 4. Співставляти свої дії при виконанні проекту зі змістовними питаннями

• Учні проводять дослідження ресурсів з впливу різних факторів на здоров’я людини і створюють буклет, в якому містяться позитивні впливи та попереджувальні ознаки, що передують негативним випадкам, інформацію про те, де можна отримати психологічну допомогу, тощо. Потім вони створять і представлять свої висновки для конкретної аудиторії - одноліткам, батькам або іншими членами спільноти. Буклети мають бути розповсюджені серед цієї цільової аудиторії, а також передані у медично-психологічні центри, шкільним психологам, в учнівські організації. • Учні досліджують Інтернет-сайти, інтерв'юють фахівців, старшокласників, батьків та жителів населеного пункту і читають додаткову літературу, щоб знайти способи допомогти людям різного віку уникнути чи позбавитись шкідливих впливів на здоров’я. Вони створюють мультимедійну презентацію, графік та діаграму, які будуть представлені батькам на батьківських зборах, учням школи або на інших зібраннях. • Учні проводять дослідження Інтернет-сайтів і друкованих джерел, щоб знайти способи запобігання розповсюдження наркоманії в їх громадах. Вони створюють блог «Твій життєвий вибір», щоб мати місце для представлення своїх ідей та обговорення їх з однолітками, батьками та членами громади на зборах спільноти і в подальшому. Після того, як кожна група презентує результати своєї роботи обраним цільовим аудиторіям (батькам на батьківських зборах, одноліткам, тощо), можна провести спільне заняття для всього класу, або організувати проведення тематичного вечора разом з батьками та адміністрацією школи, на якому учні обговорюватимуть як підготовку, виконання проектів, їх презентацію цільовій аудиторії, так і те, як їх виступ чи презентація були сприйняті. Завершується вивчення теми обговоренням відповідей на Ключове запитання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Попруга Світлана Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Чаплинська СЗШ

Місто\село, район, область

сел. Чаплине Васильківського району Дніпропетровської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.12-22.12 2012

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський ОІППО

Тренери

Коляда Ірина Григорівна, Харченко Наталя Ігорівна, Грекова Вікторія Сергіївна, Харлаш Людмила Михайлівна