Обговорення:Портфоліо Чигринець Марини за темою "Що робить мене людиною?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:08, 17 грудня 2012, створена Tatyanaua (обговореннявнесок) (Вдалі моменти)

Перейти до: Навігація, пошук


Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.

План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)

Вдалі моменти

Після перегляду портфоліо, необхідно зазначити, що вчитель вибрав актуальну для сьогодення тему проекту та володіє інформаційно - комп'терними технологіями, про що свідчить вдало створені буклет, презентація вчителя, учнівський блог. Ключове і тематичні питання відповідають темі проекту, віковим особливостям учнів. Оцінювання здійснюється з урахуванням, вимог навчальних програм, а також передбачено взаємооцінювання і самооцінювання. Вдало розподілені ролі учнів. Ключове запитання відкрите, не вимагає однієї правильної відповіді, провокує до вивчення питання Охоплює важливі та актуальні положення з того, що вивчається в класі напротязі всього виховного процесу. Тематичні питанняс прямовані до вимог державних освітніх стандартів та навчальних програм. Змістовні запитання підтримують Ключове та Тематичні запитання.

Ідеї для покращення

Вести не тільки блог, а поширити проект на шкільному рівні.

План оцінювання (графік і опис)

Вдалі моменти

План оцінювання, методи та інструменти оцінювання відповідають державним освітнім стандартам, програмам та вимірюють рівень досягненння тих навчальних цілей, які заплановані при вивченні теми. Засоби оцінювання враховують як організацію роботи над проектом так і презентуванням його результатів учнями. Так, вчитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів, для того, щоб з'ясувати попередні знання учнів з цієї теми за тестами, для проведення мозгової атаки пропонує учням заповнити З-Х-Д таблицю. Впродовж роботи над проектом учні також використовують форми самооцінювання, які допомагають їм добре виконати завдання та спрямовують їх на виконання завдань проекту. Засоби оцінювання, що використовуються впродовж роботи над проектом, є різноманітними, простими та зрозумілими для використання учнями і дозволяють порівнювати досягнення учнів з їх очікуваннями.

Ідеї для покращення

Приклад учнівської роботи

Вдалі моменти

Блог надає інформацію та власні думки щодо важливої і цікавої теми, а також заохочує до змістовного спілкування між читачами. До блогу внесено відповідну, цікаву інформацію з різноманітних точок зору щодо головного питання. Інформацію отримано з різноманітних і надійних джерел.

Ідеї для покращення

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Вдалі моменти

В блозі встановлюються взаємозв'язки між своїми ідеями і інформацією з різних джерел і робляться обґрунтовані власні висновки зі своїх досліджень, щоб підкріпити головного повідомлення блогу.Дописи заохочують читачів, передбачаючи їхні питання і зауваження. Задаються продумані запитання і пропонуються їм такі ситуації та ідеї, які сприяють їх роздумам. Це дозволяє заохотити читачів до конструктивної дискусії з теми.

Дописи у блозі відображають особистість у тому, як вона використовує мову і коли час від часу посилається на свій досвід та інтереси. Повідомлення свідчать про те, що вона щиро хоче ділитися думками і більше дізнатися про цю тему. Стиль письма відповідає аудиторії і показує мою особистість. Використовується цікава мову та різні письмові прийоми, щоб зробити дописи значущими. Використовується різноманітне оформлення, таке як відповідні , зображення та посилання, щоб підкріпити сказане, а також щоб переконати і залучити читачів.

Ідеї для покращення

Допоможні матеріали для фасилітації

Вдалі моменти

Розроблено стратегії, засоби та інструменти, які вчитель повинен включати до дидактичних та методичних матеріалів на різних етапах навчального проекту:

На початку навчального проекту застосовано стратегії, засоби та інструменти визначення цілей навчання. Упродовж виконання навчального проекту визначено стратегії, засоби та інструменти для наступного: Відслідковування наближення навичок учнів до поставлених цілей; Засвоєння нових знань; Практикування, самоперевірка та вміння застосувати знання У кінці навчального проекту включено стратегії, засоби та інструменти, які допомогли б учням визначити, чи досягли вони поставлених цілей.

На початку вивчення теми Інструментами для визначення цілей вибрано: Презентацію для заохочення допитливості учнів та сприяння учнівському дослідженню; У ході вивчення теми Інструментами та засобами для моніторингу прогресу навчання є Електронні таблиці та форми для фіксації та відстеження завершених завдань кожного учня або групи; Застосовано інструменти для застосування на практиці, перевірки та застосування знань і навичок: Веб ресурси для архівування занять та вправ, що можуть використовуватися учнями; забезпечення посилань до веб ресурсів та інструкцій для допомоги під час виконання проекту; ресурси для співпраці; Наприкінці навчальної теми Інструментами для оцінювання поставлених цілей є: Інтернет форми, опитувальники, веб ресурси для постановки запитань та формулювання нових цілей;

План оцінювання та процес оцінювання Включає формальні та неформальні стратегії Здійснюється впродовж всього вивчення теми, здійснення проекту Спрямоване на розвиток навичок мислення вищих рівнів Спрямоване на розвиток навичок 21го сторіччя Включає само- та взаємооцінювання

Оцінюються всі моменти:

Спрямовують навчальні потреби учнів Спонукає до само спрямування та співробітництва Відслідковувати прогрес учнів у навчанні Допомагають свідчити про розуміння матеріалу та метакогнітивні знання ( знання про особливості власного мислення та навчанню) Демонструвати розуміння та здобуті навички Підкреслений зміст навчання

Адресоване всім вимогам стандартів та програм Адресоване всім навчальним цілям

Містять критерії, що притаманні специфіці змісту теми, що вивчається Діяльність учнів Пояснені всі необхідні кроки та діяльність для кожного етапу проекту чи всієї теми. НА початку проекту (вивчення теми): представлення Основних запитань

Обговорення сценарію проекту

З’ясування попередніх знань учнів та використання вхідного оцінювання, що спрямоване на виявлення навчальних потреб учнів. Встановлені навчальні цілі

Впродовж проекту (вивчення теми): Конкретно вказані стратегії, які допомагають відслідковувати хід і прогрес у досягненні навчальних цілей Є допомога учням у у отриманні нових знань та формуванні навичок Постійний перегляд та звертання до Основних запитань впродовж роботи Включає завдання та методичні прийоми щодо формування навичок 21 ст. Наприкінці виконання проекту: Опис того, як учні демонструють отримані знання та навички (які продукти вони створюють, як відбувається презентація продуктів та результатів навчання) Опис того, як оцінюються продукти та результати навчання Допомога учням у рефлексії власного навчання та постановці особистих нових навчальних цілей До всього навчального проекту та вивчення теми: Опис того, коли і як використовується формальне і неформальне ( без виставлення оцінок) Вказані конкретно стратегії, які допомагають учням з різними стилями навчання та можливостями (диференціація навчання) Вказані конкретно стратегії щодо навчання учнів визначати свою власну траєкторію навчання, ставити навчальні цілі і досягати їх (самоспрямованість у навчанні) Постійне звертання до всіх навчальних цілей з достатньою кількістю відповідних інструкцій та дидактичних матеріалів. Час виконання кожного етапу/завдання та в цілому проекту реалістичний та відповідає навчальним програмам Плавні, логічні, природні переходи між етапами проекту.

Ідеї для покращення

Інші складові Портфоліо (документи)

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)

ІНШІ КОМЕНТАРІ