Портфоліо проекту "Світлові та оптичні явища в природі та техніці"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Світлові та оптичні явища в природі та техніці

Інформаційний буклет

Publ111.jpg Pub222.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним навчальним предметом є Фізика, до другорядних відносяться: інформатика, біологія, ОБЖД

Вік учнів, клас

12 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Тема «Світлові та оптичні явища в природі та техніці», під час проектної роботи учні розбиваються на окремі групи, котрі вивчають окремі розділи теми. Необхідна інформація подається вчителем на уроці, за наданими вчителем посиланнями самостійно добувається учнями у інтернет середовищі. Результатом проектної роботи учнів буде представлення блогу обраного розділу теми на сайті групи.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване анкетування, обговорення ключового запитання, учні створюють особисті і загальну схему З-Х-Д про світлові явища та оптичні явища в природі та техніці. Схема використовується для оцінки початкових знань, мозкового штурму, обдумування дослідницьких питань і рефлексії. Використання З-Х-Д схеми перевіряє готовність і зацікавленість учнів і в ході всього проекту заохочує учнів до метапізнання, оскільки вони повертаються до неї декілька разів впродовж проекту.

Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Критерії оцінювання допомагають учням самим оцінювати своє просування. Учні використовують форму оцінювання з балами для самооцінювання та аргументованих відгуків на блоги однолітків. Форми оцінювання змісту з коефіцієнтами і балами використовується і для завершального оцінювання з врахуванням оцінки за блог.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються що таке проект, що таке навчальний проект, якими ознаками він характеризується, які має форми та з яких етапів складається. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію, під час перегляду якої ознайомлює учнів з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями, часом роботи над проектом та творчими групами, на які будуть поділені учні для роботи над проектом. На початку проекту проводиться вхідне опитування учнів (асоціативний кущ), результати якого відображають ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Щоб відстежити прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить поточне анкетування . Обдаровані учні у цей час працюють над побудовою діаграми, що висвітлюють результати проведеного ними опитування за тематикою проекту. Учнівський блог демонструється в кінці роботи над проектом. Кожна група представляє та захищає свою частину роботи. Оцінювання даного продукту відбувається за допомогою «Таблиці ЗХД», який заповнює вчитель та учні. Середнє арифметичне їх оцінок – результат роботи групи над проектом. Підсумок роботи над проектом висвітлює блог-сторінка учнів у проекті "Промінчик світла".

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бараненко В’ячеслав Олександрович

Фах, навчальний предмет

За фахом вчитель фізики та інформатики, викладаю навчальний предмет - фізика

Навчальний заклад

КЗО "Єлізарівська СЗШ І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"

Місто\село, район, область

с. Єлізарово, Солонянський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

slavikbaranenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Очний курс Intel "Навчання для майбутнього"(10 версія) для тренерів учителів 7 класів ЗНЗ, що беруть участь у Національному проекті "Відкритий світ"

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього",м. Дніпропетровськ,10 грудня - 15 грудня 2012

Дати проведення тренінгу

10 грудня 2012р. - 15 грудня 2012р.

Місце проведення тренінгу

ДОІППО м. Дніпропетровськ

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна

Шпітко Вікторія Володимирівна