Портфоліо Литвиненко Наталії

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Можно ли добиться более качественного восприятия материала на уроках русского языка?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Російська мова,українська мова

Вік учнів, клас

7 клас, 12-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть об’єднані у три групи згідно їх побажань та нахилів, виявлених в ході попереднього опитування. На деяких уроках буде відведено час для представлення результату діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні проектів кожної групи учнів. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою, добір та розв’язування задач з обраної теми.

План вивчення теми (вставити файл)

вивчення теми впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом, а також Самоспрямування-нагадування та підказки. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування з геометрії учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою списку запитань до рефлексії

Діяльність учнів та вчителя

Проект з російської мови для учнів 7 класу "Можно ли добиться более качественного восприятия материала на уроках русского языка?" передбачає формування інтересу учнів до вивчення російської мови.Учні на уроках та в позаурочний час спробують довідатись про види пам'яті,про прийоми, які допомагають краще засвоїти матеріал, а також перетворять вивчення правила в цікавий процес. Також вони мають дійти висновку,що для того,щоб отримати міцні знання. Вони навчаться застосовуючи знання з російської мови, знання комп’ютерних технологій. За результатами дослідницької роботи буде створено або блог,або WIKI-сторінку, або публікацію.В процесі роботи з метою перевірки досягнутого рівня вони пройдуть тестування, здобудуть навички самооцінки. За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички XXI століття.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено



Тиждень 1

1.Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Что способствует лучшему восприятию материала? Учні Переглядають презентацію , підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації. Обговорюють наступне запитання до проекту: Какие есть виды памяти? Проводиться мозковий штурм у створених групах за такими питаннями:Как, с помощью чего мы запоминаем материал? Как сделать изучение правила по русскому языку увлекательным?

2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі, тощо.

Тиждень 2.

1.Огляд та обговорення нових Тематичних запитань: Какие существуют приёмы для улучшения восприятия материала? Что эффектнее для восриятия материала: традиционные методы или компьютерные технологии? 2.Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

3. Працюючи в малих групах учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації.

4.Одержують інформацію про те,що вони створюватимуть два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також Тематичне запитання, яке було обговорене на першому занятті:Что способствует лучшему восприятию материала?

Тиждень 3.

1.Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем.

2.Консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснення, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Приступають до створення блогу та Wiki-сайту.

Тиждень 4.

1.Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої знання.

2.Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів чи вікі.

3.Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп/ блог роботи над проектом оцінювання учнівського блогу ідей проекту [1] [2]Діаграма [3]Буклет1 [4] Буклет2

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Литвиненко Наталія Станіславівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури та російської мови, російська мова

Навчальний заклад

Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

смт Софіївка, Софіївський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

yfnfkbz2011 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.12.12-15.12.12

Місце проведення тренінгу

Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Тренери

Величко Ніна Федорівна Тиркба Римма Олексіїна