Портфоліо Бурдюга Станіслава Валерійовича на тему «Бути чи не бути»
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Квіти в нашому житті
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Вік учнів, клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
На виконання проекту відводиться один місяць. Під час вивчення теми „Кімнатні квіти” діти досліджують історію походження квітів, їх види та правила догляду за ними. Учням пропонується вирощувати та доглядати за квітами у школі, проводити спостереження. Клас розподіляється на три групи. Перша група доглядає за кімнатними квітами, являються організаторами шкільної галереї кімнатних рослин. Про цікаві факти із життя рослин вони представлять у вигляді презентації Microsoft PowerPoint. Друга група шукає цікаву інформацію про кімнатні рослини, незвичні новини, фотографії. За отриманими результатами, створюють публікацію Microsoft Publisher. Третя група (група програмістів) створює сайт, на якому розміщуються відомості про різноманітні види рослин, надають інформацію про правила догляду за ними, висловлюють свої рекомендації та поради.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І етап – Учні знайомляться з ключовим та тематичним питаннями. Вчитель обирає тему учнівського проекту для дослідження. Обговорюють актуальність даної проблеми, його доцільність. Проаналізувавши діяльність кожної групи, визначають склад кожної.
ІІ етап – Об’єднуються у три групи за вподобаннями та планують роботу над дослідженнями: Учні першої групи проводять опитування серед учнів 5-х класів своєї школи про те, які рослини вони вирощують вдома, яку роль відіграють квіти у житті людини. Знайомляться з можливостями програми MS Excel. Потім створюють в цій програмі таблицю, у якій відображають результати проведених опитувань. На основі своїх таблиць, будують діаграми. Знайомляться з програмою MS PowerPoint. По результатам опитування створюють презентацію за допомогою програми MS PowerPoint, де описуються всі етапи їхнього дослідження, доводиться актуальність обраної теми та підводяться підсумки та висновки їхньої колективної роботи, записуються отримані результати опитування. Учні другої групи займаються пошуком інформації про те, які існують взагалі види кімнатних рослин, як потрібно доглядати за тим чи іншим видом. Досліджують інформацію про шкідників, які гальмують ріст рослин або взагалі їх знищують, шукають методи боротьби з ними. Також вони аналізують, як рослини впливають на інтер'єр кімнати. Пошук необхідної інформації діти здійснюють в бібліотеках та мережі Інтернет. Потім учні вивчають програму MS Publisher, після узагальнення результатів, вони створюють публікацію за матеріалами свого дослідження.
ІІІ етап – учні третьої групи проводять дослідження про те, як потрібно здійснювати полив квітів, яка повинна бути вологість грунту, яка температура кімнати та умови вирощування рослин. Потім учні, на основі своїх спостережень, роблять висновки про те, як саме потрібно доглядати за тим чи іншим видом, щоб покращити ріст та методи вирощування кімнатних рослин. За результатами дослідження створюють Web-сайт та проводять виставку у школі під назвою "Галерея квітів", де діляться з іншими учнями своїми враженнями від вирощування квітів та набутим досвідом.