Портфоліо з теми "Тарас Григорович Шевченко. Творче життя поета"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:23, 30 листопада 2012, створена Валентина1965 (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Т.Г.Шевченко.Творче життя поета"

Baglayvalyapage1.JPG
Baglayvalyapage2.JPG

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література,образотворче мистецтво,музичне мистецтво.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Даний проект поглибить знання учнів про життя та творчість Т.Г.Шевченка, допоможе усвідомити світове значення його творчості для українського народу. Під час роботи над проектом учні проаналізують роздум поета про сирітське дитинство та з'ясують роль художніх засобів у творі "Мені тринадцятий минало", дослідять фольклорну основу, роль символів і народно-пісенних засобів у баладі "Тополя"; розкриють мрію поета про майбутнє свого народу у поезії "Заповіт". Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів усеперемагаючого життєлюбства, доброти, любові. Під час підготовки та створення власних презентацій семикласники удосконалять навички аналізувати, порівнювати та систематизувати отриману інформацію, користуватися різними електронними та друкованими ресурсами.

[[1]]Публікація для представлення методу проектів

[[2]]Публікація для представлення методу проектів (2)

[[3]]Форма для опитування

[[4]]Форми для оцінювання веб-сторінок (зразок)

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів продовжується впродовж усієї навчальної теми. Визначення попередніх знань учнів про творчість Т.Г.Шевченка відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д (1 та 2 стовпчиків) та Опитувальника. Учитель протягом усієї роботи за допомогою засобів оцінювання збирає інформацію про те, як просувається навчальна діяльність. Слухає дискусії, які проводяться у творчих групах, спостерігає, як учні самі планують роботу та співпрацюють. Під час заповнення свого блогу школярі повинні використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити цілі та аналізувати власне висловлювання. Перегляд учителем записів дозволяє оцінити розуміння учнів та, при необхідності, скеровувати їх навчання. Для допомоги учням можна запропонувати документ із допоміжними запитаннями для фасилітації. Учні використовують план діяльності для подальшої роботи. Цей план частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію.Форма оцінювання з балами використовується і для підсумкового оцінювання учнів та під час обговорення Ключового питання.


[5] - Таблиця З-Х-Д

[6] - Заохочення відгуків від однолітків

[7] - Форма оцінювання портфоліо

[[8]]Документ оцінювання навчальних потреб учнів. Таблиця

[[9]]Документ оцінювання навчальних потреб учнів. Діаграма

[[10]]Форми оцінювання прикладу учнівської роботи

[[11]]Самооцінювання щодо супроводу навчання(фасилітація)

[[12]]Документ для фасилітації

Діяльність учителя та учнів

[[13]]Планування презентації учня

[14]Відео. Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка

1 урок.

Для зацікавлення учнів учитель готує і представляє свою презентацію, в якій ознайомлює учнів з темою проекту, з Ключовим та Тематичними питаннями. Для перевірки попередніх знань учнів з теми вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника . Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «З-Х-Д». Учні об’єднуються в три групи (за інтересом). Кожній групі надаються ролі: «Дослідники», «Журналісти», «Віртуали». Учитель надає учням Документ для фасилітації. «Дослідники» досліджують творчість Т.Г.Шевченка. Спостерігають за художніми засобами, які використовує автор у поетичних творах. Результат діяльності групи – мультимедійна презентація. «Журналісти» пишуть Вікі-статтю, в якій досліджують духовний світ одного із головних героїв творів Т.Г.Шевченка. «Віртуали» створюють блог, в якому роблять висновки щодо творчого життя поета. 2 урок.

Учитель роздає інструкції, як здійснювати пошукову діяльність, надає дітям Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Учні здійснюють пошук необхідної інформації, використовуючи Інтернет-ресурси, ЗМІ, довідкову літературу. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. 3 урок.

Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Використовуючи Форму оцінювання командної роботи, учні кожної групи оцінюють себе. 4 урок.

Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Заповнюють Форму оцінювання Вікі-сайтів та Форму оцінювання мультимедійної презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Баглай

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Солонянська СЗШ №1

Місто\село, район, область

Смт.Солоне,Солонянський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19-23 листопада 2012року

Місце проведення тренінгу

Солонянська СЗШ №1

Тренери

Грекова Вікторія Сергіївна, Рибцуник Анжеліка Мирославівна