Портфоліо Буряк Тетяни Іванівни для учнів 7 класу з української мови за темою "Дієслово як самостійна частина мови" 2

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:13, 30 листопада 2012, створена Taniaburiak31 (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Морфологія. Що рухає слова? (Дієслово як самостійна частина мови)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова

Вік учнів, клас

12-13 років; 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 7 класу, за темою «Дієслово як самостійна частина мови».

Основний вид діяльності – групова робота, дослідження, пошук інформації в Інтернеті. Продукт діяльності – презентація, блог. У результаті роботи над проектом учні зможуть розрізняти дієслова серед інших частин мови.

Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. Дізнаються, як утворювати і визначати види, часові форми, способи дієслів; як правильно писати дієслова з часткою НЕ; як визначати дієвідміни. Будуть розвивати наукове мовлення, пояснюючи матеріал за допомогою правил.

Ознайомляться зі стилістичними можливостями дієслова, працюючи зі словниками.

Проект сприяє розвитку пізнавальних інтересів, формуванню мовленнєвої культури учня. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, користуючись літературою (підручник, словники, художні тексти), Інтернетом. У процесі розробки проекту учні створюють презентацію, потім демонструюють свій проект школярам.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності.

Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних графічних схем, З-Х-Д-таблиці та Асоціативного куща і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, вікі-стаття, презентація, творча робота або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати Он-лайн опитувальник знань учнів.


Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом учитель дає завдання для пошуку практичного матеріалу, для роботи зі словниками (тлумачним, фразеологічним, словником синонімів), попередньо інформуючи про безпечну роботу в Інтернеті. На початку роботи вчитель знайомить учнів з особливостями методу проектів за допомогою тематичного буклету. Стартова презентація вчителя допоможе учням ознайомитися з темою проекту, ключовим, тематичними та змістовними запитаннями. Приклад учнівської роботи, виконаний вчителем, учні використовують при створенні власних робіт для визначення основних вимог до змісту, структури, оформлення роботи.

На першому уроці учитель ставить Ключове запитання – «Що рухає слова?». Почати обговорення із запитання учням, чи можуть вони пояснити, чому дієслово - самостійна частина мови, які три умови виконується. Якщо не всі учні можуть це ствердження довести, об'єднати учнів у групи, використовуючи вправу "Цитати та вислови". Потім нехай кожна група заповнить таблицю З-Х-Д. Учням демонструється графічна схема, де подана вся інформація, над якою вони будуть працювати протягом декількох уроків. слід зазначити, що тема поділена на мікротеми, на початку вивчення кожної мікротеми учитель ставить окреме тематичне питання.

На наступних уроках учні досліджують граматичні категорії дієслова.Поступово заповнюється таблиця З-Х-Д. Пропонується орфографічна діаграма "Правопис НЕ з дієсловами", для її відновлення школярі мають самостійно опрацювати матеріал підручника (у групах). для дослідження стилістичної ролі дієслова учням пропонується попрацювати зі словниками та конкретними художніми творами, які подані у додаткових ресурсах. Учні постійно працюють із графічною схемою, аналізуючи, які поверхи цієї частини мови ми вже подолали. Для самоконтролю семикласникам пропонуються індивідуальні картки. Це дасть можливість і вчителю визначити рівень засвоєних учнями знань. Робота груп прозора, учитель постійно може робити короткі нотатки про хід обговорення, планування, проблеми та досягнутий учнями прогрес. Цей матеріал потім буде використаний для того, щоб спланувати подальше викладання навчальної теми, щоб своєчасно надати учням допомогу у спільній роботі та формувати у них навичок самокерування та самоспрямування у навчанні. Для постійного зворотного зв'язку учні, об’єднані у малі групи, створили блоги, завдяки яким обмінюються своїми думками, враженнями, інформацією.

Наприкінці роботи над проектом дати учням (за групами) знову звернутися до Ключового питання у письмових роботах, учнівських презентаціях, доповідях. Нагадати, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання, запропонувати заповнити форму оцінювання звіту або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи. Потім організувати обговорення всім класом і попросити їх поділитися своїми відповідями з усіма.


Proekt 111.jpeg

Proekt 112.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Буряк Тетяна Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури; українська філологія

Навчальний заклад

Криворізька Тернівська гімназія

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, обл.Дніпропетровська

Контактні дані

taniaburiak31@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15 листопада-30 листопада 2012

Місце проведення тренінгу

Криворізька Тернівська гімназія

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна