Портфоліо з теми "Фізико-географічне положення та відкриття Австралії"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:55, 28 листопада 2012, створена Chashina2012 (обговореннявнесок) (Контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Фізико-географічне положення та історія відкриття Австрілії"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, історія, інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У процесі вивчення теми “Фізико-географічне положення та історія відкриття Австралії” (7-й клас) основну увагу зосереджено на вивченні унікальності фізико-географічного положення материка, історії відкриття та дослідження. Створено необхідну основу для розуміння учнями ролі фізико-географічного положення та його впливу на природні умови. Вивчення даної теми є важливим етапом у продовженні формування загальних уявлень про своєрідність та особливості природи Австралії, навичок складати характеристику географічного положення об’єкта.

План вивчення теми (вставити файл)

[1] - План вивчення теми

[2] - План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком виконання проекту проводиться попереднє оцінювання знань учнів (усне опитування). Учні об'єднуються в групи та обираються керівники груп. Кожна група працює за своїм напрямком та виконують певні завданням: 1 група: Інформаційна: вивчають загальні відомості про материк Австралія. 2 група: Фізико-географічна: досліджують особливості фізико-географічного положення Австралії. 3 група: Дослідники: вивчають відкриття та дослідження Австралії. Під час виконання роботи над проектом вчитель спостерігає за роботою учнів, консультує їх, дає поради та проводить тестування. Завдяки цьому проекту діти навчаються створювати презентації, робити висновки, надавати аргументовані відповіді. Проект призначений для того, щоб учні озирнулися навкруг змогли переглянути своє бачення щодо природи, вивчити особливості фізико-географічного положення Австралії, а також історію відкриття та дослідження. У першому (підготовчому) етапі проведення проекту використовуються такі методи: мозковий штурм, тестування, таблиці ЗХД, рефлексія. На другому - планування проекту оцінювання здійснюється на основі спостереження та перегляду діяльності учнів. На кожному уроці проводяться консультації за участю керівників груп. На третьому етапі використовуються форми для оцінювання проекту ( презентації, буклети, перегляд відеопродукції). На четвертому (заключному) етапі – оцінювання здійснюється за формами оцінювання: тестування, рефлексія. Учні виконують практичну роботу з вивченої теми. На останньому уроці проводиться учнівська конференція, на яку можна запросити батьків учнів. Вчитель показує власну презентацію. Проводиться аналіз досягнення поставленої мети у ході виконання проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учень:  Називає: основні відомості про відкриття та дослідження материка; особливості географічного положення.  Пояснює: особливості географічного положення материка.  Порівнює: географічне положення Австралії і Африки.  Показує на карті: миси: Йорк, Південно-Східний, Стіп-Пойнт, Байрон; моря: Коралове, Тасманове, Арафурське; затоки: Карпентарія, Велика Австралійська; острови: Тасманія, Великий Бар’єрний риф, Нова Зеландія, Нова Гвінея; півострів Кейп-Йорк. Вчитель:  поглиблює та систематизує знання знання учнів про фізико-географічне положення, відкриття та дослідження материка Австралія;  продовжити удосконалення практичний умінь учнів працювати з картами атласу та іншими джерелами географічної інформації.

[3] - Опитувальник з теми "Фізико-географічне положення та історія відкриття Австралії"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Чащіна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії та економіки

Навчальний заклад

Солонянська СЗШ №1 І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

смт. Солоне, Солонянський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

chashinavita@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 листопада - 23 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Солонянська середня загальноосвітня школа №1, СШЛНІТ

Тренери

Грекова Вікторія Сергіївна,


Рибцуник Анжеліка Мирославівна