Портфоліо Cлюсар Андрій Миколайович

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 00:46, 26 листопада 2012, створена Smbsam (обговореннявнесок) (Економіка)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Фіскальна політика. Наскільки доцільно для держави піднімати податкову ставку?

Навчальний предмет

Економіка

Навчальні цілі

Формування чітких знань учнів про суть фіскальної політики держави, загальні принципи оподаткування, структуру державного бюджету. Розвиток вміння визначати найбільш оптимальну ставку оподаткування економічних осіб, аналізувати сучасний стан економіки держави, на основі кривої Лаффера - аналізувати найбільш привабливу точку податкових ставок у державі. Отримання навичок аналізу зв’язку дефіциту держбюджету з іншими соціально-економічними проблемами та оцінювання ефективності дій уряду по подоланню дефіциту держбюджету та скороченню державного боргу.

Вік учасників проекту. Клас.

16-17 років

11 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект призначений для формування уявлення учнів про зміст таких понять, як податки; Функції податків; прямі та непрямі податки; прогресивні, пропорційні та регресивні податки; державний бюджет; дефіцит бюджету; державний борг, Фіскальна політика та її інструменти.

Ключові питання:

  1. Суть, види податків та зміст податкової системи.
  2. Структура державного бюджету країни.
  3. Причини виникнення державного боргу.
  4. Зміст, цілі та інструменти фіскальної політики.

Повний план вивчення теми

  1. Суть, види податків та зміст податкової системи.
  2. Структура державного бюджету країни.
  3. Причини виникнення державного боргу.
  4. Зміст, цілі та інструменти фіскальної політики.

Податки

Це обов’язкові платежі, які держава стягує з окремих осіб, установ та організацій у центральні та місцеві бюджети.

Суб’єкти оподаткування

Це ті, з кого стягують податки: фізичні та юридичні власники доходів (домогосподарства, підприємства), власники майна, споживачі товарів та послуг.

Об’єкти оподаткування

Це те, з чого стягується податок: зарплата, прибуток корпорацій, доход з майна, виручка від реалізації, фонд заробітної плати тощо.

Загальна суть податків

Податки не лише зменшують доходи індивідів, але вони також спотворюють економічні процеси. Спотворення виникає з розриву, або “ножиці” між ціною, отриманою постачальником товару або послуги, та ціною, оплачуваною її споживачем. Якщо ціну продажу зменшують (податковий тягар несе виробник), то кількість одиниць товару, що виробляється, зменшується; якщо ціну купівлі збільшують (податковий тягар несе споживач), то стає меншою величина попиту; або ж відбувається і те, і інше водночас – у будь-якому випадку менше і виробляють, і споживають. Спотворення виникають швидко, щойно норма оподаткування зростає.

Якщо податки такі “погані”, то чому ж вони існують? Скільки існують податки – стільки люди нарікають на їх обтяжливість. Але без податків держава не могла б здійснювати свої соціально-економічні функції. Щоб визначити норму оподаткування (податкову ставку), треба знайти співвідношення між вилученою часткою доходу та його загальною сумою. На сьогодні в Україні кардинально змінюється податкове законодавство, прийнято новий податковий кодекс - одним він подобається - інші - категорично проти таких змін.

Тема спрямована на формування в учнів чітких уявлень про необхідність сплачувати податки, однак в аспекті економічно зважених обставин. Спрямовує їх на необхідність застосування наукових підходів до наповнювання державного бюджету, зокрема на вивчення наукових концепцій ведення державної фіскальної політики, та застосування її інструментів.

Діяльність учнів та вчителя

Етапи навчальної діяльності

Підготовчий

Учитель ознайомлює учнів з темою проекту. Мотивує діяльність учнів. Обговорює цілі та головні питання проекту.Ознайомлює учнів з учительською презентацією та відеороликами.

Планування

  1. Учні об’єднаються в групи.
  2. Визначаються джерела інформації, способи презентації результатів, підбір задач з даної тематики.
  3. Розподіл обов’язків, складання орієнтовного плану. Учитель висловлює власні ідеї, передбачення.

Дослідницький

Практичне використання з подальшим коригуванням запланованих кроків. Відбувається збір інформації, пошук відповідей на підібрані задачі з подальшим обговоренням, аналізом та корекцією. Учитель спостерігає та надає допомогу, при потребі контролює. На цьому етапі учні беруть участь у складані цікавих задач за темою, які будуть запропоновані при захисті. Кожна група продумує інформацію для висвітлення у блозі.

Презентаційний

Захист блогу.

Навчальні цілі

У процесі розробки проекту учні знаходять та опрацьовують інформацію в мережі Інтернет, додаткових джерелах. Працюють в групі над розв’язанням спільної проблеми, опрацьовують задачі на знаходження ймовірності випадкової події. Вчаться планувати свою діяльність, виступати перед аудиторією, критично мислити, систематизувати та узагальнювати отримані знання, робити висновки, спілкуватися і співпрацювати.

Опис оцінювання

Здійснюється за допомогою спеціально розроблених форм оцінювання, відповідно до загальноприйнятих критеріїв оцінювання.

Відомості про автора

Слюсар Андрій Миколайович

Про мене

Вчитель економіки та інформатики Шепетівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням основ економіки і правознавства.

smbsam@i.ua

smbsam@ukr.net

Відомості про тренінг

Період проведення тренінгу

24.09.2012 - 28.09.2012

Місце проведення тренінгу

Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренер

Дрижал О.М.