Портфоліо Юртаєвої Галини Романівни, вчителя української мови та літератури, для учнів 7 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:54, 25 листопада 2012, створена Galina Romanovna (обговореннявнесок) (Ім'я, прізвище)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

  Дієприслівник як особлива форма дієслова

Diepruslivnuk.jpg Dokonanui i nedokonanbi.jpg Morfologicni oznaku.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  Українська мова, українська література

У навчальних програмах та Державних освітніх стандартах тема для вивчення сформульована так «Дієприслівник. Правопис дієприслівників». Вивчення програмового матеріалу будується з урахуванням міжпредметних зв’язків. Це сприяє поглибленому розумінню мовних явищ, розширенню кругозору учнів, формуванню в них умінь застосовувати суміжні знання з інших предметів. Використання дієприслівника для створення образності

  • художня література

використання дієприслівника в наукових текстах

  • історія
  • географія
  • біологія
  • хімія
  • фізика
  • математика

Вік учнів, клас

  • 7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У сьомому класі ми продовжуємо вивчати морфологію. Докладно ознайомимося із особливою формою дієслова – дієприслівником, використовуючи метод проекту, у якому будуть працювати учні 7 класу за трьома групами: «Юні лінгвісти», «Юні мистецтвознавці», «Казкарі». Розпочинаємо роботу з ознайомлення Плану реалізації проекту.

Опрацьовуючи тему зазначеного проекту, потрібно намагатися, наскільки це можливо, сприяти мовленнєвому розвитку учнів. Один із шляхів здійснення цього задуму – вивчення мовної теорії укрупненими, логічно завершеними частинами. Як навчальний предмет українська мова виконує ряд важливих освітніх функцій. Зокрема, вона об’єкт пізнання, осмислення її суті як соціального феномена. Але, і це головне, рідна мова є засобом спілкування, пізнання, в тому числі інших загальноосвітніх предметів, а також засобом самовираження особистості.

Отже, виходячи із суспільних і, зокрема, освітніх функцій української мови, основна мета вивчення вищезазначеної теми полягає у формуванні національно свідомої, духовно багатої мовної особистості, яка володіє уміннями й навичками вільно, комунікативно виправдано користуватися засобами рідної мови – її стилями, формами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності.

План вивчення теми

[План вивчення теми]

Оцінювання

На перший план висувається необхідність різнобічного особистісного і мовленнєвого розвитку учнів, якому підпорядковується завдання системного вивчення мови, тобто головна увага приділяється актуальнішій, природнішій, важливішій меті мовної освіти. Велике значення у навчально-виховному процесі на уроках рідної мови мають мовленнєві взірці, тобто система текстів і усних висловлювань, зміст яких концентровано представляє національну культуру українського народу, а також кращі зразки світової, а форма відзначається довершеністю. Одним із основних принципів навчання є культурологічний. Обов’язковим, що врахується при оцінюванні – це, щоб кожен учень самостійно сформулював відповідь на проблемне запитання теми. Головним принципом навчання рідної мови – проблемно-пошуковий, що спрямований безпосередньо на саморозвиток особистості. Результатом спільної плідної праці учителя та учнів буде кінцевий продукт (презентація, інформаційний бюлетень, blogger, кросворд), який є обов’язковим для оцінювання згідно критеріїв, зазначених для учнів на початку проекту. Оцінювання буде відбуватися на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. Способом формування комунікативних умінь традиційно є різні види роботи, основне місце серед яких займають перекази і твори. Робота з розвитку зв’язного мовлення тісно пов’язана з формуванням навичок виразного читання, які спираються на мовне чуття.

Діяльність учнів та вчителя

  Вчитель проінформував батьків про початок роботи над проектом. 
  Отримав Батьківський дозвіл для публікації роботи учня в мережі Інтернет,
  Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня. 

Провів підготовче заняття з учнями по використанню мережі Інтернет (перелік корисних сайтів, створення Wiki-статей, організація пошуку інформації в мережі Інтернет).

  Створив усі методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту:

Step.jpg Step Donetskiu.jpg

Після перегляду учнівського проекту, створеного вчителем, учні отримують конкретні завдання: група «Юні лінгвісти» - підготувати кросворд із «ключем» (прізвище художника); група «Юні мистецтвознавці» - підготувати повідомлення про художника, його зв’язки з нашим краєм та створити презентацію художньої спадщини "Життя в мистецтві: живопис, графіка Івана Їжакевича"; група «Казкарі» - створити blogger, інформаційний бюлетень – казка про головного героя «Дієприслівника». Завдяки переглянутому проекту вони чітко знають у якій формі повинен бути зроблений проект, які вимоги ставляться до змісту та оформлення роботи. Провести опитування З-Х-Д. Постановка проблемного питання. Учні використовуватимуть Інтернет як інструмент для пошуку інформації (схема користування Інтернетом), обміну думками, створення Wiki-статті. На підсумковому засідання ознайомити дітей з Листами оцінювання учнівської презентації, учнівського blogger, інформаційного бюлетеня, учнівського кросворду. Krosvord grupa Lingvistu.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Г А Л И Н А

Р О М А Н І В Н А

Ю Р Т А Є В А Urtaeva Galina.jpg

Фах, навчальний предмет

Учитель

  • українська мова
  • українська література

Директор школи

Навчальний заклад

Комунальний заклад

"Середня загальноосвітня школа № 6

м. Орджонікідзе Дніпропетровської області"

Emblema ouer school.jpg

Місто\село, район, область

м. Орджонікідзе Дніпропетровської області

Контактні дані

05667 (4-21-54)

http://school6-ordjo.ucoz.ua/

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

12.11.2012 – 23.11.2012

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад

«Середня загальноосвітня школа № 6

м. Орджонікідзе Дніпропетровської області»

Тренери

  • Потапова Ірина Борисівна
  • Годована Ганна Анатоліївна