Навчальний проект Людина - Родина - Щастя

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:56, 24 листопада 2012, створена ValentinaVK (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Людина - Родина - Щастя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Правознавство, етика, інформатика

Навчальні цілі

Після завершення проекту учні зможуть:

- самостійно знаходити і систематизувати необхідну інформацію з метою свідомого оволодіння учбовим матеріалом;

- самостійно обирати форми роботи під час опрацювання нового матеріалу;

- відтворювати учбовий матеріал з теми «Закони в житті твоєї сім’ї» за допомогою комп’ютерних технологій (створювати публікації, презентації, веб сторінки)

- аналізувати, узагальнювати і оцінювати факти, розв’язувати життєві ситуації в галузі сімейного права з точки зору правової науки;

- використовувати ресурси Веб 2.0 для представлення результатів спільних досліджень.

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 класи

Стислий опис проекту

Даний проект передбачає оволодіння учнями учбовим матеріалом з теми «Закони в житті твоєї сім’ї», використовуючи не тільки матеріал підручника з правознавства а й користуючись Інтернет ресурсами. Крім того цей проект дозволить учням опанувати й систематизувати учбовий матеріал за допомогою комп’ютерних технологій. Оскільки на вивчення цієї теми програмою передбачено обмаль часу, доцільним буде проводити вивчення її з використанням інтерактивних методів навчання, що дозволить не тільки більш детальніше вивчити тему а й підійти до процесу опанування творчо. В ході роботи над проектом учні не тільки з’ясують правові аспекти цієї теми а зможуть поєднати моральну і правову точки зору сім’ї і шлюбу, прав і обов’язків членів сім’ї, а також роль родини в житті кожної людини.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Відповідно до навчальної програми «Правознавство (практичний курс)» для 9-х класів учні повинні вміти:

Розтлумачувати поняття «сім’я» і «шлюб», обґрунтовувати важливість права людини на створення сім’ї.

Пояснювати - використовуючи положення статей Сімейного кодексу України, умови укладання шлюбу, зокрема порядок укладання шлюбу неповнолітньою особою. - чому права та обов’язки батьків і дітей є взаємними, наводити приклади окремих прав батьків і дітей. - в чому полягає різниця між опікою та піклуванням і усиновленням.

Називати - окремі особисті немайнові права і обов’язки подружжя і характеризує їх на конкретних прикладах. - державні органи та установи, що опікуються правами дитини. Описувати обов’язок матері, батька утримувати дитину та обов’язок повнолітніх дітей утримувати батьків. Розповідати про підстави і процедуру позбавлення батьківських прав. Висловлювати - власні думки щодо створення сім’ї - власне ставлення до взаємних прав і обов’язків батьків і дітей - судження щодо важливості і значення виховання дитини в сім’ї Моделювати та розв’язувати - правові ситуації, пов’язані зі створенням сім’ї - правові ситуації, пов’язані з правами і обов’язками батьків і дітей. Аналізувати правові ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання на підставі норм сімейного права та Використовувати набуті знання і вміння в практичній діяльності і повсякденному житті для: • пошуку і відбору інформації, передусім, що належить до особистих пізнавальних інтересів, пов’язана із самоосвітою і професійною орієнтацією;

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Робота над проектом відбувається поетапно, за планом. На кожному етапі учні звітують про свої успіхи, а також отримують рекомендації і поради від учителя щодо виконання роботи. Вступне заняття (1 година)- 1 тиждень Проект починається з обговорення з учнями питань за темою проекту (для цього використовується презентація учителя)Презентація вчителя. Для учнів та їх батьків вчитель пропонує буклет, що пояснює використання проектної методики при вивченні даної теми, і містить проблемні питання, на які учні будуть шукати відповіді. Учні об’єднуються у 3 групи по 6-7 чоловік. Учитель знайомить учнів з темами досліджень. Для того щоб з’ясувати, який вид роботи їм більш імпонує, вони в ході презентації заповнюють таблицю Учні обмірковують план проведення досліджень, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Варакута

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

Іловайська загальноосвітня школа № 13 І-ІІІ ступенів Харцизької міської ради

Місто\село, район, область

м.Іловайськ, Харцизький р-н, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери