Портфоліо Торяник Людмили з теми "Життя крізь сяйво формул"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Формули та функції у середовищі табличного процесора

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, математика

Вік учнів, клас

І курс, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з інформатики призначений для студентів І курсу і виконується у межах вивчення теми «Системи обробки табличної інформації». Для роботи над проектом студенти об’єднаються у групи, здійснюватимуть пошук інформації в Інтернеті, аналізувати та узагальнювати знайдені матеріали, виконуватимуть розрахунки у середовищі табличного процесора. Результати своїх досліджень вони оформлять у вигляді презентацій, вікі-статей та блогів. Студенти презентують свій проект на підсумковому занятті.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

У цьому проекті викладач використовує різноманітні стратегії оцінювання для того, щоб визначити навчальні потреби студентів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати рівень мислення. Перед початком проекту викладач використовує стартову презентацію та ініціює її обговорення зі студентами, використовує «ЗХД» таблиці, щоб визначити попередні знання та навички студентів, уявлення щодо до досліджуваної проблеми. Впродовж роботи над проектом викладач супроводжує студентів у навчанні надаючи консультації групам, ров’язуванню задач, ведення журналу спостережень за прогресом учнів у навчанні та спрямовує їх у навчанні за допомогою контрольних списків. Після завершення проектів викладач оцінює продукти студентської діяльності за допомогою розроблених форм і критеріїв, проводить тести з теми та стимулює взаємооцінювання та самооцінювання студентами своєї роботи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На 1 етапі знайомимось з презентацією вчителя, ключовими, тематичними та змістовими питаннями. Студенти пропонують напрямки роботи та можливі варіанти. На наступному етапі студенти вивчили теоретичний матеріал з підручника, додаткової літератури, довідкової системи програми та Інтернету. На 3 етапі визначили поділ на підгрупи, розподілили ролі, визначили напрямки роботи. Далі студенти працюють по групах. І група працювала над створенням презентації. Вони шукали в Інтернеті та в додатковій літературі цікаву інформацію, яка відноситься до теми проекту. Їхні старання були достойно оцінені. Їх задача була зацікавити нас. По-перше, вони ознайомились з великою кількістю корисної інформації, зуміли проаналізувати її та запропонувати нам найцікавіше та корисне. ІІ група працювала над вікі-статею. Вони також розглянули багато інформації, проаналізували її та систематизували. А третя група створила блог, в якому викладаються результати роботи над питаннями. Це група однодумців. Їм дуже подобається обмінюватись новими знаннями. Тому цього разу вони пішли тим же шляхом, адже тема справді багата на нові терміни. Вони провели також багато роботи, знайшли інформацію та проаналізували її. Викладач перевіряє знання студентів за допомогою он-лайн опитувальника.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Торяник Людмила Олександрівана

Фах, навчальний предмет

Викладач інформатики, математики

Навчальний заклад

Сумський технікум харчової промисловості НУХТ

Місто\село, район, область

м.Суми

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 листопада - 30 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Сумського ОІППО

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна