Портфоліо Шумової Інни Віталіївни для учнів 7 класу зі світової літератури "Історична тема у літературі 19 століття"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:02, 22 листопада 2012, створена Shumoya (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Історична тема у літературі 19 століття"=Назва навчальної теми=

Основний та другорядні (дотичні) предмети

Світова література; історія.

Клас і вік учнів

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Учні використовують Контрольний список блогу.публікації та вікі-статті,відслідковують тенденції та здійснюють самооцінку. Також використовується нагадування і підказки.Оцінювання здійснюється вчителем щоденно за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи учня з допомогою контрольного списку запитань для рефлексії. Діяльність учнів: 1 урок-заповнення учнями опитувальника "Твої очікування від проекту" -ознайомлення учнів з учительською презентацією,в якій представляється ключове питання: через які жанри літератури митці 19 століття подали історію минувшини? -оголошення тематичного питання проекту:як розкривається історія у творах зарубіжних авторів 19 століття? -мозковий штурм -робота в групах 2 урок-усі групи учнів узагальнюють та систематизують отримані результати. 3 урок-на основі отриманих даних видається буклет"Рицарство і козацтво у творах письменників 19 століття"

Таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель розповідає учням про проектну діяльність за допомогою буклету.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

При вивченні теми учні досліджують творчість В.Скотта, М.Гоголя, Р.Рільке, працюють з інтернет-ресурсами .Додатково працюють з фольклорними джерелами(О.Вересай.Історичні думи). З метою з,ясування навчальних потреб учнів вчитель використовує схему ЗХД, вправу “асоціативний кущ”. Під час презентації вчителя визначаються конкретні цілі та завдання учнів відповідно поділу на групи. Інтернет ресурси використовуються учнями на протязі всього проекту з метою отримання наукової інформації інформацією між різними групами та в межах груп, створення мультимедійних презентацій, доступу вчителя д учнів задля поточного моніторингу виконання проекту. Вчителем створюється окремий блог, з метою демонстрації учням можливостей динамічного обміну інформацією.

На початку вивчення теми вчитель проводить опитування учнів, з метою диференціації начальних завдань при поділі класу на групи .При тому учні відразу отримують певні форми та чіткі критерії оцінювання, що дозволяє розвивати самоспрямованність учнів та отримати певний прогрес у навчанні. Фасилітація є необхідною умовою виконання проекту.Вчитель заздалегідь оголошує учням план впровадження діяльності в межах певної теми або курсу, розробляє мультимедійну вступну презентацію, публікує буклети, отримує необхідні дозволи, проводить з учнями бесіди та надає інструкції, щодо безпеки та етичної спільної праці, розробляє чіткі критерії оцінювання різних видів діяльності., з метою посилення мети навчальної діяльності тощо.

Окремою ланкою роботи керівника проету є систематичний перегляд робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями.

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шумова Інна Віталіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури

Навчальний заклад

Кам'янська загальноосвітня школа

Місто\село, район, область

Село Кам'янське,Нікопольський район,Дніпропетровська область

Контактні дані

телефон 0676317981

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.11-24.11 2012рік

Місце проведення тренінгу

Кам'янська загальноосвітня школа

Тренери

Солдатов Дмитро сергійович