Портфоліо Миргородець Олени Володимирівни на тему "Володимир Мономах" (проект)
Назва проекту= Князювання Володимира Мономаха
Зміст
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія, література, культурологія.
Навчальні цілі
Перший крок: учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, складають схему З-Х-Д, у ході мозкового штурму складають схеми, консультуються із учителем, об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. Другий крок: групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Третій крок: учасники проекту отримують групові завдання, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі. Переглядають презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами. Четвертий крок: захист проектів, аналіз досягнень та визначення шляхів до покращення ефективності.
Перелік навчальних цілей: розглянути події Любецького з’їзду князів, повстання 1113 року у Києві , законодавчої реформи Мономаха, його діяльність, як покровителя мистецтв, та як героя народної творчості; навички: роботи з картою, звязного мовлення, акторського перевтілення, підготовки та виконання презентації, буклетів, діаграм соціологічного опитування.
Вік учнів, клас
12-13 років 7 клас
Стислий опис проекту
У навчальному проекті беруть участь учні 7 класу.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Розширити знання з теми «Галицько-Волинська держава»; познайомитися з найвідомішими постатями Галицько-Волинської держави, характеризувати найважливіші заходи їх внутрішньої та зовнішньої політики, оцінювати їхню роль в історії Галицько-Волинської держави; називати основні писемні джерела та знаходити в них факти, що дають характеристику політичним та культурним діячам доби; описують культурні пам’ятки згаданого періоду; зрозуміти у чому полягає історичне значення Галицько-Волинського князівства.
Опис оцінювання
На початку проекту я детально ознайомила учнів з роботою над проектом, представила їм презентацію нової теми, ознайомила з новими питаннями, які допоможуть їм освоїти матеріал. В продовж роботи над проектом я розподілила учнів класу на групи і роздала завдання для презентації. Спільно обговорили план дій, цілі. Склала контрольний список оцінення презентацій за методом "Асоціативний кущ". Наприкінці роботи над проектом- захист презентації, контроль оцнювання.
Діяльність учнів та вчителя
Діяльність вчителя: Починаючи роботу над проектом, необхідно сформулювати ключове та тематичні питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є розробка критеріїв оцінювання кожного виду робіт: створення презентацій, публікацій, вікі-сторінок, підготовка буклету про проектний метод, створення презентації про даний проект. Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, контролює та консультує їх, у разі необхідності певна корекція. Наприкінці проекту вчитель залучає учні до оцінювання та оцінює роботи. Діяльність учнів: Учні знайомляться з планом проекту вчителя, з критеріями оцінювання кожного виду робіт, вчаться створювати презентації, публікації, вікі-статті, готувати буклети згідно з темою проекту. Повинні вміти самостійно працювати, обробляти інформацію, виділяти головне та відстоювати свою точку зору. Учні повинні зрозуміти що така робота вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безліч інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп'ютерних технологій. Головне - кожен повинен бути задіяним.
Відомості про автора
Миргородець Олена Володимирівна
Фах, предмет
Вчитель історії та правознавства
Навчальний заклад
м. Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"
Місто\село, район, область
м.Дніпропетровськ
Контактні дані
olena4330@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
9 жовтня - 23 жовтня 2012р
Місце проведення тренінгу
м.Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"
Тренери
Філюк Галина Іванівна
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 9 жовтня - 23 жовтня 2012