Портфоліо з теми "Вивчення теплових явищ"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:31, 14 листопада 2012, створена Наталя Теслюк (обговореннявнесок) (Контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вивчення теплових явищ методом проектів у 8 класі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика. Теплові явища Зв’язана з математикою, хімією, інформатикою.

Вік учнів, клас

8 клас 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект реалізовується з учнями 8 класу в процесі вивчення теми "Теплові явища". В процесі реалізації проекту учні будуть проводити власні опитування щодо визначення найкращого пального, вивчати історію створення парових машин і двигунів внутрішнього згорання, переходу до теплових машин з найвищим ККД.Виконують практичні завдання. Працюючи в проекті учні будуть створювати власні презентації, блог. Як підсумок діяльності учнів у проекті буде проведений "круглий стіл" з учнями старших класів і громадськості "Фізика у нашому житті"

План вивчення теми (вставити файл)

план реалізації

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи оцінювання здійснюється за допомогою «мозкової атаки» з використанням завдань «Знаю-хочу дізнатися-дізнався», вправи «Асоціативний кущ». Крім того, для оцінювання навчальних потреб вчитель організовує обговорення Ключового і тематичних питань, записує відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Під час реалізації проекту вчитель планує проведення групових та індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу відповідей на запитання учнів. Для самооцінки і, в подальшому, корекції своїх знань, учням пропонується on-line опитування. Використовуючи підсумок відповідей, учитель може робити висновки про те, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель запрошує учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклет, блог. Працюючи в групах учні отримують форму оцінювання роботи у групі.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Розпочинаємо дискусію. Парові машини. ДВЗ. Парова турбіна. Реактинний двигун Проводимо дискусію у класі або в малих групах. Всім класом заповнюємо три колонки таблиці З-Х-Я-Д для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають та наприкінці вивчення теми знову роздати їх учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими Пояснити, як в цьому навчальному проекті вони будуть працювати, щоб відповісти на Ключове та Тематичні запитання, як їм разом з вивченням теоретичного матеріалу, оцінити або, принаймні, зрозуміти. Пояснити, що учні будуть виконувати проект, в якому вони оберуть собі тему та проблему з цієї теми , яка стосується всього людства, та шукати шляхи вирішення такої подібної проблеми. Запросити учнів використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про двигуни, знайти фотографії на наукових сайтах. До початку проекту вчитель збирає дозволи від батьків на створення електронної скриньки учнів, публікацію їхніх робіт в інтернеті, дотримання конфіденційності. Перед початком проекту керівник проекту пропонує учням замислитись над питаннями, які вони будуть вивчати в процесі викоання проекту. Для цього вчитель пропонує учням переглянути презентацію. Для того, щоб учні в процесі реалізації проекту знали, які можна використовувати Інтернет-джерела, керівник проекту надає учням список джерел. В процесі виконання проекту клас ділиться на кілька груп, кожна з яких виконує свої завдання. Група учнів, яка проводить дослідження отримує інструкцію, представлену у презентації, як це можна зробити. Учні виготовляють презентації, публікації, створюють блог. В кінці виконання проекту, учні проводять "круглий стіл" для учнів старших класів і громадськості за темою "Фізика в житті", де керівник проекту представляє [1],[2] буклет про переваги методу проектів у навчанні

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Цьона Михайло Романович

Фах, навчальний предмет

вчитель ЧЗШ 4 фізика

Навчальний заклад

ЧЗШ 4

Місто\село, район, область

Червоноград Львівська

Контактні дані

0970165980 tsonamisha@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05 11 2012-16 11 2012

Місце проведення тренінгу

ЧЗШ 4 м Червоноград

Тренери

Теслюк Н Ю