Портфоліо Болюк Валентини Василівни за проектом Світ фантазії, мудрості

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Світ фантазії у мудрості

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Світ фантазії, мудрості

Вік учнів, клас

12 р., 7 клас

Стислий опис

Цей проект спрямований на поглиблення і удосконалення умінь і навичок в освітній галузі «Мови та літератури» ( 5 клас) і здійснюється у контексті змістової лінії ( Усна народна творчість) і соціокультурної змістової лінії ( Світ фантазії, мудрості). У проекті розкривається актуальність існування казок, відображення національного колориту української казки та показати її спорідненість з казками народів світу. Робота над проектом триває протягом 3-х місяців.

Повний План вивчення теми

[ План вивчення теми]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Робота над проектом « Світ фантазії, мудрості» дає можливість пізнати історію, культуру, українського народу та інших народів світу, формувати естетичні та моральні цінності, на прикладі героїв казок зосередитись на моральних акцентах у них добра і зла, красивого і потворного, зосередитись на проблемі вибору людиною своєї життєвої позиції

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Індивідуальне оцінювання здійснює керівник проекту за підсумками роботи учнів на кожному з етапів реалізації проекту, а також їхнього поетапного самоаналізу діяльності і рефлексії щодо внутрішнього стану, почуттів і переживань. Узагальнююча оцінка ( оцінка учителя і само оцінювання учня ) виставляється за розв’язання тематичних завдань ( тести, кросворди тощо ), пошукову роботу, підготовку публікацій, веб-сайту, створення презентації Методичні засади Попередні знання та навички

Учні повинні знати поняття казки як фольклорного жанру, будову та різновиди казок.

Знати як розпочинаються і закінчуються казки, які сили протистоять і на чиєму боці перемога? Називати найпоширеніші образи народних казок. Вміти висловлювати власні міркування про зміст казок, характери героїв, робити висновки.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні ознайомлюються із специфікою проектної діяльності, розвивається уміння відокремлювати суттєве у загальному, знаходити, систематизувати та узагальнювати інформацію за темою проекту, визначати пріоритетні напрямки пошукової роботи.

  Заохочення учнів до   читання казок, пізнання невідомого, поринути в світ прекрасного
   Учні вчаться працювати у групі, раціонально розподіляти обов’язки, надавати консультації і підтримувати позитивний емоційний фон у творчому колективі.

Учні набувають умінь і навичок практичного застосування аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення і абстрагування у ході обробки даних дослідження; освоєння різноманітних методів проектної діяльності.

      Відбувається формування в учнів пізнавального інтересу, розвиток таких якостей, як самостійність і гнучкість мислення.
    В учнів формується здатність до емпатії, відчуття колективізму, уміння підтримувати інших і допомагати один одному.

В учнів формується комунікативна компетентність, закріплюються навички групової роботи, розвинене почуття творчої співдружності.

Посилання на використанні ресурси Оцінювання веб-сторінок Шаблон Чат Фасилітація Буклет про порект Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Болюк Валентина Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Капулівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Капулівка, Нікопольського району, Дніпропетровської області

Контактні дані

bolukvalya70 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29.10.2012 - 09.11.2012

Місце провведення тренінгу

Капулівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Гнєзділова Вікторія Вікторівна