Приклад учнівської статті за проектом "Сполучник"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:49, 13 листопада 2012, створена Bnn803 (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == «Уживання сполучників і – й для дотримання норм милозвучності» == Яка частина мови с...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

«Уживання сполучників і – й для дотримання норм милозвучності»

Яка частина мови сполучник?

Сполучник- це службова частина мови, яка вживається для поєднання членів речення, частин складного речення і окремих речень у тексті .

Сполучник І вживається щоб уникнути збігу приголосних‚ важких для вимови: Після приголосних перед словом з початковим приголосним звуком; Ти вік живи‚ учися‚ стережись і пам'ятай‚ що є на світі вчені. (Л.Глібов) На вулиці мороз і сніг‚ та гаряче було у грудях. (Д. Луценко) Грім‚ як шалений‚ стогнав і ревів. (О.Олесь) Вишиває сніг черешню‚ двір і нашу хату. (П.Перебийніс) 2. Після паузи‚ що на письмі позначається крапкою‚ комою‚ двокрапкою‚ перед словом з початковим приголосним звуком: День погас‚ і все почило. (Т.Г.Шевченко) Склалась казка чи билиця‚ що була собі вдовиця‚ і росла при ній дочка вередлива та бридка (Н.Забіла) Кохайте щиро правдоньку‚ і дасть вам бог одрадоньку щасливого життя. (Л.Глібов) Птах виспівує нам на втіху‚ і ніщо не нагадує нам лиха. (В.Раєвський) Калина цвіте над водою‚ і небо над нею сія. (В.Сосюра) 3. На початку речення: І серця в мене мовби і нема‚ неначе і нема‚ але болить. (І.Жиленко) І крута гора та обминути не можна. (Народна творчість) І квіти‚ і зорі‚ й зеленії віти провадять розмови кохані. (Л.Українка) І соловейко на калині то затихав‚ то щебетав. (Т.Шевченко) Мозольний труд‚ і посмішка очей. (О.Будаш)