Портфоліо з теми "Іван Мазепа - зрадник чи герой?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:04, 10 листопада 2012, створена Козловська Марія (обговореннявнесок) (Відомості про автора)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Мазепа – герой чи зрадник України?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним предметом є «Світова література». Навчальна тема «Дж. Байрон. Поема «Мазепа». Додатковими предметами є «інформатика» та «історія».

Навчальні цілі

Учні мають: виразно читати та аналізувати поетичні твори. Визначати тему та основну думку твору. Пройти тестування на знання творчості Дж. Байрона. Навчитися робити презентації та публікації. Уміти оформляти проект. З’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки та вміти ґрунтовно доводити розуміння ідеї; Вміти швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати; Належно використовувати інформаційно-комунікативні технології в спілкуванні та співробітництві; Належно та продуктивно працювати з іншими; Вміти пристосовуватись до різних ролей та рівнів відповідальності; При роботі учні в малих групах над проектами формувати в них навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір. Навчити учнів порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання.

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Роботу над цим проектом виконують учні 9 класу. Враховуючи, що робота над цим проектом є об`ємною, а час обмежений, ми використовуємо знання з предмету «Інформатика». Учасники проекту знаходять цікаві документи, аналізують літературний матеріал, з`ясовують та досліджують окремі факти

Повний План вивчення теми

Опис оцінювання

На початку проекту учні проходять онлайн-анкетування за формою, яка визначає вхідні знання учнів по темі проекту та їх зацікавленість даною темою. Також учні працюють над асоціативним кущем.

В ході роботи над проектом учні проводять дослідницьку діяльність. Учням пропонується перелік змістових питань, на які вони повинні дати відповіді. На даному етапі вчитель веде спостереження за роботою дітей, коментує їх дії та роботу груп в цілому, веде журнал спостережень.

На підсумковому уроці творчо – дослідницькі групи проводять презентацію своїх робіт. Вчитель оцінює їх та пропонує учням оцінити роботу кожного учасника групи.

Кінцевим етапом формуючого оцінювання є оцінка учнівських есе. В кінці сумується оцінка різних етапів роботи, які виставляє вчитель у журналі спостереження, та виставляється підсумовуюча оцінка кожному учаснику проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Урок 1. На першому уроці учитель демонструє учням свою презентацію, чим намагається викликати зацікавленість даною темою. Після перегляду презентації вчителя, учням пропоную пройти он-лайн анкетування , а результати його дадуть змогу виважено підійти до розподілу класу на творчі групи. Кожній групі ставлю завдання та навчальні цілі проекту. Учні формуються у групи за уподобаннями та ведуть обговорення своєї подальшої роботи. Перед кожною групою поставлені завдання, що безпосередньо випливають із тематичного запитання. Учасники груп накреслюють план роботи та уточнюють із учителем час її виконання.

2-3 уроки. Усі три групи працюють за складеним планом та інструкціями вчителя. Кожна з груп об’єктом дослідження має певну літературну, а також кожній групі роздано тематичні папки, де можуть знайти необхідну додаткову інформацію. Вчитель наголошує на тому, що учні мають зробити не історичне, а літературне дослідження. Працюючи із критичними матеріалами,учні повинні дотримуватись чітких вказівок вчителя: - Зробити цільове спостереження за текстами прочитаних творів і записати у щоденнику спостереження; - Визначити риси художнього образу Мазепи у кожному творі, прочитаному вами; - Занотувати свої спостереження у щоденнику, розглянути таблицю «Іван Мазепа у творчості митців»; - Зробити узагальнення щодо літературного портрету Івана Мазепи та написати есе (письмову роботу виконує група «Літературний ексклюзив»). На цьому етапі педагог надає учням фасилітаційну інструкції щодо правил пошуку інформації в Інтернеті. Для самооцінки своїх дій учні використовують форму оцінювання досліджень, а також мають перелік змістових запитань на які вони мають дати відповіді.


Урок 4. Виступи творчо – дослідницьких груп, а також їхні презентації дають підстави зробити висновки та узагальнення, а вчителю – оцінити роботу учнів та записати результати у журналі спостереження. А саме: усні відповіді учнів, роботу груп в цілому та кожного учасника зокрема. Вчитель перевіряє написані есе, найкращі зачитує перед класом. Підсумовуюча оцінка виставляється кожному учневі за результатами оцінювання різних етапів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марія Козловська

Фах, навчальний предмет

Вчитель зарубіжної літератури, української мови та літератури, світова література

Навчальний заклад

Баранівецький навчально-виховний комплекс "середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад"

Місто\село, район, область

Село Баранівці, Самбірський район, Львівська область

Контактні дані

kozlovskamm.gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери