Портфоліо з теми "Іван Мазепа - зрадник чи герой?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:01, 10 листопада 2012, створена Козловська Марія (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Мазепа – герой чи зрадник України?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним предметом є «Світова література». Навчальна тема «Дж. Байрон. Поема «Мазепа». Додатковими предметами є «інформатика» та «історія».

Навчальні цілі

Учні мають: виразно читати та аналізувати поетичні твори. Визначати тему та основну думку твору. Пройти тестування на знання творчості Дж. Байрона. Навчитися робити презентації та публікації. Уміти оформляти проект. З’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки та вміти ґрунтовно доводити розуміння ідеї; Вміти швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати; Належно використовувати інформаційно-комунікативні технології в спілкуванні та співробітництві; Належно та продуктивно працювати з іншими; Вміти пристосовуватись до різних ролей та рівнів відповідальності; При роботі учні в малих групах над проектами формувати в них навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір. Навчити учнів порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання.

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Роботу над цим проектом виконують учні 9 класу. Враховуючи, що робота над цим проектом є об`ємною, а час обмежений, ми використовуємо знання з предмету «Інформатика». Учасники проекту знаходять цікаві документи, аналізують літературний матеріал, з`ясовують та досліджують окремі факти

Повний План вивчення теми

Опис оцінювання

На початку проекту учні проходять онлайн-анкетування за формою, яка визначає вхідні знання учнів по темі проекту та їх зацікавленість даною темою. Також учні працюють над асоціативним кущем.

В ході роботи над проектом учні проводять дослідницьку діяльність. Учням пропонується перелік змістових питань, на які вони повинні дати відповіді. На даному етапі вчитель веде спостереження за роботою дітей, коментує їх дії та роботу груп в цілому, веде журнал спостережень.

На підсумковому уроці творчо – дослідницькі групи проводять презентацію своїх робіт. Вчитель оцінює їх та пропонує учням оцінити роботу кожного учасника групи.

Кінцевим етапом формуючого оцінювання є оцінка учнівських есе. В кінці сумується оцінка різних етапів роботи, які виставляє вчитель у журналі спостереження, та виставляється підсумовуюча оцінка кожному учаснику проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери