Портфоліо з теми "Стежками повісті І.Франка "Захар Беркут"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:37, 9 листопада 2012, створена Наталя Теслюк (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Стежками повісті І.Франка "Захар Беркут"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, художня культура, географія

Навчальні цілі

- вивчити детально біографію І.Франка - Характеризувати образи Захара Беркута, Максима, Мирослави, Тугара Вовка, уміти підтверджувати власну думку цитатами з тексту - опрацювати ідейний зміст повісті „Захар Беркут” - орпрацювати філософське поняття зради через призму повісті - Вміти створювати переконуючі презентації і демонструвати їх цільовій аудиторії.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Впродовж чотирьох уроків учні досліджуватимуть життєвий і творчий шлях І.Я. Франка,. Особлива увага буде звернена на опрацювання повісті І.Франка „Захар Беркут”. Учні будуть розглядати проблему зради в повісті в усіх можливих ракурсах. можливі учнівські ролі, які передбачаються у сценарії проекту та продукти діяльності учнів в проекті.

Повний План вивчення теми

план проекту

реалізації проекту

Навчальні цілі

- вивчити детально біографію І.Франка - Характеризувати образи Захара Беркута, Максима, Мирослави, Тугара Вовка, уміти підтверджувати власну думку цитатами з тексту - опрацювати ідейний зміст повісті „Захар Беркут” - орпрацювати філософське поняття зради через призму повісті - Вміти створювати переконуючі презентації і демонструвати їх цільовій аудиторії.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням публікацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми 3-Х-Д та/або та кущ та літературне фото. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують Контрольний список досліджень та блоги для проведення самооцінювання. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я- Розумію»та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналу спостережень. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою Я – розумію»« та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень.Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою.форм оцінювання публікацій. Презентації. Учні працюють із формою «Я- Розумію» та записують свої результати до Журналів спостережень. за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника . З метою визначення остаточної оцінки учнів використовується відомість. Учні використовують самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.

Діяльність учнів та вчителя

- опрацювати біогафію письменника, даючи презентацію- прочитати повість -підбирати цитати до характеристики кожного героя , визначати концепт „зради”, в творі, опрацювати мову твору. - Даю питання, на основі яких визначаю рівень обізнаності учнів; даю опрацювати таблицю з-х-д. - В процесі роботи учні використовують ресурси Інтернету за запропонованими їм сайтами. - Для оцінювання учнівських робіт викорстовую таблицю З-Х-Д, таблицю „Література у фото” , кущ - Диференціюю учнів за способом сприйняття матеріалу. Визначаю кінестетиків, аудіаплів, візуалі. Потім групую їх і даю завдання відповідно до їхнього типу. Кінестетики шукають інфомацію, візуали опрацьовують вже готову інформацію, аудіали шукають електронні підручники і посібники, з якими працюють і які аналізують. Для того, щоб учні знали, як працювати, показую їм презентацію фасилітації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Папаєвич Оксана Григорівна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Червоноградський НВК№10

Місто\село, район, область

Червоноград, Львівська область

Контактні дані

22372

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

листопад 2012

Місце проведення тренінгу

Червоноградський НВК№10

Тренери

Дуброва Т.В.