Портфоліо Ховренко Галини з теми "Атомна енергія на службі людини"
Зміст
[сховати]- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Атомна та ядерна фізика
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика, інформатика
Вік учнів, клас
16-17 років, 11 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект для учнів 11 класу з фізики у темі «Атомна та ядерна фізика». Об’єднавшись у групи учні дізнаватимуться про будову атомного реактора, про вироблення електричної енергії, про кількість атомних станцій в Україні та світі, про екологічні проблеми пов’язані з використанням атомної енергії. У проектній діяльності використовують можливості серверів веб 2.0(вікі, блоги, електронну пошту, ГуглДокс тощо). Результатами своїх досліджень діляться з однокласниками та батьками.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
При вивченні теми використовуються різні методи та інструменти оцінювання, яке відбувається упродовж всієї навчальної теми. На початку роботи пропонується оцінити учням свої знання за допоми З-Х-Д таблиці З-Х-Д Перед початком проекту учитель демонструє стартову презентацію та пропонує анкетування щоб від слідкувати індивідуальні навчальні потреби учнів та оцінити початкові уявлення з теми проекту. Впродовж роботи над проектом учитель веде журнал спостережень за навчальною діяльністю учнів і на основі спостережень проводить консультації, зустрічі з групами учнів, контролює розв’язок задач. Щоб допомогти учням краще контролювати своє навчання вчитель рекомендує сформувати власні цілі навчання у цьому проекті і постійно відслідковувати їх досягнення. Учні використовують критерії оцінювання у проекті для оцінювання та взаємооцінювання роботи у проекті. Критерії оцінювання учнівських прикладів (презентації Критерії оцінювання презентації, вікі статті оцінювання вікі сторінкита блогу) розробляє вчитель та доводить до учнів перед початком роботи проектних груп здобуті під час роботи у проекті знання вчитель перевіряє за допомогою онлайн опитувальника. Учитель організовує спеціальне заняття під час якого відбувається захист проекту у вигляді презентацій створених кожною групою. Оскільки в школі навчаються учні з різними здібностями, включаючи учнів, що потребують корегувального навчання, середні та обдаровані учні. Вчитель знає, що розробка проекту - це найбільш важливий етап для розгляду потреб всіх учнів. Розробляючи відкриті проекти та види навчальної діяльності, вчитель враховує сильні сторони учнів та їх потреби, щоб добитися розуміння вмісту, формування навичок самоконтролю та самостійності.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні приймають участь у обговоренні нового матеріалу. Вчитель пропонує контролюючі вправи, орієнтовані на поняття, які знадобляться учням для завершення проекту. Вчитель організовує дискусії, під час яких діти за бажанням висловлюють свої думки та показують, наскільки вони володіють матеріалом та можуть ним оперувати. У роботі над проектом учні об’єднуються у три групи та використовують критерії оцінювання проекту. Над питанням «Як видобувають енергію з атома?» працює І група. Звіт у вигляді вікі статті викладає в Інтернеті. Над питанням «Як атомну енергію використовують?» працює ІІ група. Звіт у вигляді презентації Учнівська презентація викладає в Інтернеті. Над питанням « Які екологічні проблеми використання атомної енергії? » працює ІІІ група. Звіт висвітлює у створеному блозі.. Учитель визначає кому потрібна допомога та додаткове навчання. Консультує ученів, щодо пошуку інформації. Перш, ніж почати проектну діяльність з учнями, учитель демонструє свою презентацію Учительську презентацію що допомагає учням закріпити отримані знання та оцінити переваги навчання за методом проектів. Після проведення дослідження учні готуються до презентації Учнівську презентацію захисту результатів своєї роботи, використовуючи при цьому критерії оцінювання презентацій та навчальних статей В ході своєї роботи учні шукають інформацію щодо стилізованих зображень в Інтернеті та створюють на її основі опитувальник для однокласників Опитувальник. На етапі завершення проекту вчитель оцінює учнівські роботи, демонструючи найкращі. Проводиться опитування учнів для того, щоб визначити, як учні зрозуміли тему. Учитель заохочує учнів відзнаками для подальшої участі у проектній діяльності.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Галина Ховренко
Фах, навчальний предмет
Учитель фізики, математики, астрономії
Навчальний заклад
Глухівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ст. ім.М.І.Жужоми
Місто\село, район, область
Глухів, Сумська область
Контактні дані
Galinalata@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
5-11 листопада 2012 року
Місце проведення тренінгу
Глухівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. М.І.жужоми
Тренери
Ніколаєнко Світлана Петрівна, Герасименко Наталія Вікторівна