Портфоліо Мельника Максима Миколайовича з теми «Світ XXI століття»

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:40, 2 листопада 2012, створена Максим Мельник (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Світ XXI століття

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, економіка

Навчальна тема

Вік учнів, клас

9 клас. 14 -15 років

Стислий опис проекту

Проект готують учні 9 класу. У ході роботи вони отримають знання та навички по внутрішній будові ПК. Будуть вивчати ціни на комплектуючі товари. Та знатимуть що необхідно для того щоб скласти сучасний комп’ютер за найнижчою ціною. Впродовж виконання проекту учні шукають інформацію в Інтернеті, власний блог, створюють презентацію, та проводять конференцію. Вони стають дослідниками інформації і самі для себе отримують нову і важливу для них інформацію. Учні в ході роботи над проектом намагаються знайдуть відповіді на такі питання Як учень може допомогти зекономити сімейний бюджет? Яку роль в нашому житті займають технології? Навіщо нам технології? Як впливають природні катаклізми на рівень цін на комплектуючі пристрої?

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі

В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про ціни на комп’ютерну техніку. В учнів будуть формуватися навички створення презентацій. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про ціни на комп’ютерну техніку, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних.

Опис оцінювання

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів за допомогою Т-схеми та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму.Форму З-Х-Д та організаційну діаграму учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. Учні поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учнів на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Оцінка отриманих портфоліо проектів та продукту проектної діяльності. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя

Учитель заносить бали за діяльність учнів у проекті у відомість оцінювання. Учні отримають завдання на картках для опрацювання вибраної теми. Учитель пропонує учням ознайомитися з презентацією основних завдань проекту. Учні переглядають презентацію та вносять свої ідеї. Учні об’єднуються у групи за бажанням. По 4 учні у групі. 3 групи. Кожна група має своє завдання. 1 досліджує ціни. Проводять пошук інформації в мережі Інтернет, порівнюють ціни на різних сайтах магазинів. Методом опитування по магазинах свого міста також збирають інформацію про ціни на комплектуючі та порівнюють із цінами, які вони отримали за допомогою мережі Інтернет. Створюють презентацію, яка демонструє який пристрій має яку ціну. Вчитель пропонує інструкцію до плану діяльності учнів. 2 досліджує виробника. За допомогою методу опитування проводять пошук інформації по виробниках. Які виробники на думку мешканців міста є найнадійнішими в даній галузі. За допомогою мережі Інтернет проводять пошук інформації по рейтингу попиту на товар різних виробників. Створюють порівняльну таблицю. 3 створюють таблицю та діаграму. За даними, отриманими від перших двох груп створюють порівняльну таблицю та діаграму. Яка показує залежність ціни від виробника. Кожна група презентує свою роботу на підсумковій конференції, роблячи презентацію для класу. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навичків мислення високого рівня. Створюється учнівський блог.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Максим Мельник

Фах, навчальний предмет

Учитель інформатики

Навчальний заклад

Сосницька гімназія ім.О.П.Довженка

Місто\село, район, область

смт.Сосниця,Сосницький район, Чернігівська область

Контактні дані

Чернігівська область, смт.Сосниця,вул.Дорошенка, 42-А

fargys255 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 29.10.2012 по 03.11.2012

Місце проведення тренінгу

ЧОІППО

Тренери

Манько Надія Миколаївна Закревська Євгенія Сергіївна