Портфоліо Свистуна Олександра Володимировича, з теми «Неначе писанка село…»

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:56, 2 листопада 2012, створена Свистун Олександр (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Неначе писанка село…

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, фізика, біологія, хімія, інформатика.

Навчальна тема

Екологічні проблеми України

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту

Цей проект об´єднує інформатику, біологію, фізику, хімію, географію для розширення уявлень учнів про світ, в якому вони живуть. Учні працюють над дослідженням екологічних проблем свого села. Об’єднуються в малі групи, для збору інформації (Інтернет, бібліотека), опитування населення, виявлення факторів які спричиняють екологічні проблеми. Проводять опис криниць та водойм які знаходяться на території селища. Складають карти чистоти водойм, представляють результати роботи в вигляді презентації та детальної карти та обговорюють проблеми з громадою села. Інша група проводить дослідження про чистоту повітря, та забруднення його шляхом спалення сміття. На основі результатів група готує презентацію, буклети та проводить обговорення з громадою.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

Сформувати навички синтезу,вміння швидко реагувати, систематизувати отриману інформацію. Учні проводять пошук відповідних матеріалів, використовуючи різні джерела інформації, планують проект для того, щоб:

- поглибити знання про навколишній світ;

- формувати наукові знання і вміння необхідні і достатні для розуміння явищ і процесів, що відбуваються у природі;

- розвивати логічне мислення учнів, вміння робити висновки та узагальнення;

- Використовувати можливості комп´ютерної техніки для дослідження, систематизації та публікації знайдених матеріалів.

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів за допомогою опитування. Враховуючи вимоги стандартів розробляються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими буде здійснюватись контроль і самоконтроль в групах. Під час роботи над проектом вчитель веде спостереження за діяльністю окремих учнів і груп. Це дозволяє своєчасно скоректувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотній зв'язок. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де учні представляють результати своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати візуальними способами, вести дискусію, ставити питання і відповідати на них. В ході виступу групи демонструють результати своєї діяльності – презентації, публікації і т. ін. На завершення можна запропонувати учням написати ессе чи обзорну статтю на Вікі.

Діяльність учнів та вчителя

Учитель заносить бали за діяльність учнів у проекті у відомість оцінювання. Перед реалізацією проекту вчитель з’ясовує навчальні потреби учнів в ході попереднього опитування, готує презентацію проекту, готує інформацію про проект для батьків, Пропоную учням об’єднатися в групи, ставить завдання перед кожною групою. Учні працюють над дослідженням екологічних проблем України. Діляться на малі групи, для збору інформації (Інтернет, бібліотека), опитування населення, виявлення факторів які спричиняють екологічні проблеми. Для фасилітації навчального процесу керівник проекту готує буклет для батьків. Вчитель надає інструкцію для створення учнівської презентації. Діяльність груп: 1 група. Проводить опитування серед мешканців села, на тему «Чи спалюєте ви сміття?» За допомогою санстанції учні проводять заміри чистоти повітря на території під час спалення сміття і навпаки. Знаходять за допомогою Інтернету та уроку хімії склад хімічних речовин, які виділяються при спаленні різних видів матеріалів. На основі результатів група готує презентацію, буклети та проводить обговорення з громадою та учнями інших класів на тему «Палити чи не палити?» 2 група. Проводить опис криниць та водойм які знаходяться на території селища. Проводять аналіз, способом взяття проб, та здачі їх в санстанцію. Складають карти чистоти водойм, представляють результати роботи в вигляді презентації та детальної карти та обговорюють проблеми з громадою села. 3 група. Проводить ретельний огляд сільськогосподарських культур, які ростуть на городах та полях селища. За підсумками створюємо діаграму культур. Через Інтернет знаходимо інформацію про шкоду культур і які поживні речовини вони виводять з ґрунту. За підсумками створюють презентацію та обговорюють з громадою та аграріями виявлену проблему. Під час реалізації проекту учні використовуватимуть підручники, додаткову літературу, Інтернет для пошуку необхідної інформації по темі проекту. В процесі реалізації проекту вчитель постійно спостерігає за групами і окремими учнями і, в разі необхідності, надає їм консультації, проводить оцінювання досягнень учнів за допомогою форми оцінювання. Потрібно спонукати кожну групу вдосконалювати та редагувати їх плани, щоб вони враховували, наприклад, взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту та створення підсумкових презентаційних матеріалів. Після того, як кожна група зустрінеться з вами для консультацій, потрібно надати їм можливість працювати самостійно, а також організовувати зустрічі однієї групи з іншою для того, щоб розказувати про свою роботу. Потрібно спонукати групи надавати одна одній зворотній зв’язок впродовж роботи над учнівськими проектами. Для цього групи застосовуватимуть форму Зворотний зв'язок однолітків (однокласників). Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де учні представляють результати своєї роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери