Вікі-стаття "Шляхи захисту навколишнього середовища"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:27, 1 листопада 2012, створена Давиденко Аліна Віталіївна (обговореннявнесок) (Корисні ресурси)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Шляхи захисту навколишнього середовища (Ways of the Environmental Protection)"

Автори проекту

Учні 8-Б класу СЗОШ №1 м. Ромни

Тема дослідження

Захист навколишнього середовища є однією із найболючиших проблем сьогодення. Планета задихається від вихлопних газів, води Світового океану надзвичайно забруднені, грунти переповнені пестицидами, ліси постійно вирубуються, а температура на Землі постійно збільшується. Ось чому тема присвячена шляхам подолання даних проблем.

Проблема дослідження

Як захистити планету від згубного впливу на неї?

Гіпотеза дослідження

Врятуваи нашу планету можливо!

Мета дослідження

Знайти та дослідити найефективніші шляхи подолання проблем навколишнього середовища

Результати дослідження

Під шляхами захисту навколишньго середовища розуміють систему технологічних, технічних і організаційних заходів, спрямованих на подолання негативних наслідків антропогенного впливу на біосферу або їх попередження. Вважаючи, що проблема захисту біосфери вимагає одночасного вирішення різноманітних задач, будь-яких універсальних методів, що вирішують цю проблему не існує. Метод, що дасть позитивні результати в одних умовах, може не дати задовільних результатів в інших умовах. Найбільш ефективним, звичайно, виявляється поєднання декількох методів, раціонально підібраних до того або іншого конкретного випадку.

Організаційні методи захисту навколишнього середовища. До організаційних методів захисту навколишнього середовища відносять сукупність правових і економічних аспектів захисту НС і еколого-інформаційне забезпечення підприємств. Завдання правової охорони навколишнього середовища передбачають на основі еколого-правових документів забезпечити такий стан суспільних відношень, що сприяло б досягненню гармонії екологічних і економічних інтересів суспільства.

Розробка ефективних засобів очищення промислових, комунальних та тваринницьких стічних вод і промислових та транспортних викидів в атмосферу. Воно частково запобігає забрудненню довкілля, але повністю не ліквідує його, хоча ефективність окремих очисних технологій сягає 99% - 99,9%, їм не може належати провідна роль, коли мова йде про гармонізацію взаємодії суспільства і природи (дуже висока ціна сучасних очисних технологій). Основні види очистки: механічні, хімічні, біологічні, електричні і т. п.

Важливим сучасним напрямком екологізації є утилізація, тобто повторне використання відходів. Найбільш важливий захід це регенерація первинних відходів, тобто залишення їх у циклі виробництва з метою додаткової переробки і вилучення невикористаних елементів або сполук. Є 3 шляхи або напрямки: - повернення відходів у той самий виробничий процес, з якого його отримано; - використання відходів в інших виробничих процесах; - використання у вигляді сировини для інших виробництв. 1338966250 5-9.gif

Висновки

Існує велика кількість заходів та шдяхів по покращенню стану навколишнього середовища, які можна використоувати окремо і у поєднанні одна з одною. На сьогоднішньому рівні розвитку технології застосування організаційно-технічних методів є основним способом боротьби з забрудненням навколишнього природного середовища. Але найголовніша річ, яку ми повинні пам'ятати, що наша планета - в наших руках!

Корисні ресурси

http://studentam.net.ua/content/view/5837/129/

http://iso-2009.ucoz.ru/blog/lekcija_5_zakhist_navkolishnogo_seredovishha_vid_antropogennogo_zabrudnennja_i_racionalne_prirodokoristuvannja_disciplina_ekologija_ukr_mova/2010-10-02-49