Портфоліо Телевної Ольги з теми "Краса та мудрість українського слова"
Зміст
Назва проекту
"Краса та мудрість українського слова"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
основний: українська література, другорядні: українська мова, історія, інформатика, світова література, музичне мистецтво.
Навчальні цілі
Учні уміють називати види прислів’їв і приказок. Розглядують і пояснють особливості будови. Уміють самі складати прислів'я. Розуміють їхню дотепність і мудрість. Вміють відрізняти прислів’я від приказки та пояснювати їх, проектуючи на ситуації сучасною життя. Учень уміє:
- створювати найпростіші комп’ютерні презентації, що складаються із текстових слайдів, слайдів з малюнками, таблицями, діаграмами, схемами;
- здійснювати перегляд слайдів; налагоджувати, зберігати і запускати презентації;
- використовувати програму для самоконтролю власної навчально-пізнавальної діяльності при навчанні іноземної мови;
- використовувати комп’ютер при навчанні іноземних мов;
- запускати на виконання програму роботи з електронною поштою; складати, редагувати і відправляти через комп’ютерну мережу електронні листи; давати відповіді на електронні листи; приймати пошту; користуватися адресною книгою; приєднувати до електронних повідомлень файли різних типів; виконувати переадресацію поштових повідомлень;
- працювати з програмами підтримки телеконференцій та форумів;
- завантажувати програму для роботи з електронною поштою;
- користуватися засобами поштового сервера для роботи з електронними повідомленнями;
- створювати електронні повідомлення;
- пересилати повідомлення електронною поштою виконувати основні операції над об’єктами в середовищі підготовки комп’ютерної публікації;
- зберігати публікації на зовнішніх носіях даних;
- друкувати публікацію;
- здійснювати розширений пошук в Інтернеті;
- створювати веб-сторінки за допомогою спеціальних засобів.
Вік учнів, клас
10 - 11 років, 5 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект з української літератури для учнів 5 класу виконується у рамках теми «Прислів’я та приказки. Народне уявлення про навколишній світ та його оцінки в прислів’ях та приказках.». У проекті учні працюватимуть над дослідженням використання прислів’їв та приказок у своєму спілкуванні. Шукатимуть інформацію про народні прислів’я та приказки у наукових довідниках; бабусь та дідусів; енциклопедіях, інтернет сайтів. Створять презентації, блоги. Результати своєї діяльності викладуть у вигляді вікі-статей, блогів , презентацій, публікаціях.
Повний План вивчення теми
Опис оцінювання
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування.З-Х-Д- схеми та Дерево припущень допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту.
Форма оцінювання для блогу з використання учнями народних прислів'їв та приказок описує критерії для їх створення допомагає учням під час його розробки і використовується вчителем для оцінювання кінцевого продукту.
Форма з критеріями оцінювання презентації учнів дозволяє спрямувати їх у роботі над її розробкою та оцінити кінцевий продукт.
Після завершення учнями проектної діяльності відбувається підсумкове оцінювання.
За допомогою он-лайн опитувальникавчитель перевіряє знання учнів
Діяльність учнів та вчителя
учні створили презентацію про прислів'я та приказки
Учитель перевіряє знання учнів з теми проекту за допомогою
учні створили блогЧи доцільно використовувати прислів'я та приказки у мивленні сучасної молоді
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ольга Телевна
Фах, навчальний предмет
учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Роменська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. П.І.Калнишевського Роменської міської ради
Місто\село, район, область
м. Ромни, Сумська обдласть