Портфоліо Ляхович Ірина Богданівна на тему "Улюблениця сонця"
Зміст
Назва проекту
Улюблениця сонця
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія, інформатика.
Навчальні цілі
Розширити кругозір дітей,збагатити їх знання додатковою інформацією,зацікавити предметом.Розвивати колективізм,взаємодопомогу,відповідальність.
Вік учнів, клас
12-14 років 7 клас
Стислий опис проекту
У навчальному проекті беруть учась учні 7 класу.Тема проекту : "Улюблениця сонця ". Основні види діяльності:робота в малих групах, індивідуальна робота.Складання карток самоаналізу знань з теми. Учні утворюють презентацію "Африка",публікацію та вікі - статтю.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
В учнів будуть формуватися навички створення презентацій за темою «Улюблениця сонця». В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами – пошук навчального матеріалу в інтернеті, опрацювання наукової літератури, перегляд науково-пізнавальних журналів та публікацій в бібліотеці, зв'язок з життям. Впроваджують аналіз, а саме учні аналізують роль та місце господарювання країн Європи та його вплив на світову економіку. Впорядкування – де будуть використовуватися ці знання в сучасному житті в новітніх технологіях. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про Африку. Формування в учнів уміння з’ясовувати причинно-наслідковий характер прогресу в різних галузях. Учні зможуть визначати та складати стислий опис.
Опис оцінювання
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати дану інформацію для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно під час засідання творчої групи, індивідуальних консультацій. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: 1. До початку проекту проводиться а) "Мозкова атака" визначення рівня їх фактичних знань учнів з теми; б) рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій Учнівська презентація ,форми оцінення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: оцінювання навичок використання інтернет-ресурсів: оцінювання мультимедійного проекту: загальні критерії, рубрики, основні критерії та принципи оцінки; контрольний список для оцінки веб сайтів, вікі-сайтів, форми оцінювання вікі сайтів. відслідковування ходу виконання роботи, виконання групоких завдань форми оцінення виконання групових завдань.поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв вікі-статті, або блогу форма оцінення блогу , або презентації, Форми оцінювання учнівської вікі-статті.
Діяльність учнів та вчителя
Діяльність вчителя: Починаючи роботу над проектом, необхідно сформулювати ключове та тематичні питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є :створення презентацій Вчительська презентація публікація] , вікі-сторінок Учнівська вікі сторінка до проекту "Країни Європи", підготовка буклету про проектний метод, створення презентації про даний проект. Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, контролює та консультує їх, у разі необхідності певна корекція. Наприкінці проекту вчитель залучає учні до обговорення, самоаналізу, самооцінювання та оцінює роботи. Діяльність учнів: Учні знайомляться з планом проекту вчителя, з критеріями оцінювання кожного виду робіт, вчаться створювати презентації, публікації, вікі-статті, готувати буклети згідно з темою проекту. Повинні вміти самостійно працювати, обробляти інформацію, виділяти головне та висловлювати власну точку зору, вміти готувати презентації презентації. Учні повинні зрозуміти що така робота вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безліч інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп'ютерних технологій. Головне - кожен повинен бути задіяним, кожному - цікаво