Навчальний проект Людина - Родина - Щастя

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:24, 30 жовтня 2012, створена ValentinaVK (обговореннявнесок) (Закони в житті твоєї сім'ї)

Перейти до: Навігація, пошук



Зміст

Людина-Родина-Щастя

Правознавство (практичний курс)

Розділ за програмою

Закони в житті твоєї сім'ї

14-15 років, 9 клас

Даний проект передбачає оволодіння учнями учбовим матеріалом з теми «Закони в житті твоєї сім’ї», використовуючи не тільки матеріал підручника з правознавства а й користуючись Інтернет ресурсами. Крім того цей проект дозволить учням опанувати й систематизувати учбовий матеріал за допомогою комп’ютерних технологій. Оскільки на вивчення цієї теми програмою передбачено обмаль часу, доцільним буде проводити вивчення її з використанням інтерактивних методів навчання, що дозволить не тільки більш детальніше вивчити тему а й підійти до процесу опанування творчо. В ході роботи над проектом учні не тільки з’ясують правові аспекти цієї теми а зможуть поєднати моральну і правову точки зору сім’ї і шлюбу, прав і обов’язків членів сім’ї, а також роль родини в житті кожної людини.

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті

Після завершення проекту учні зможуть: - самостійно знаходити і систематизувати необхідну інформацію з метою свідомого оволодіння учбовим матеріалом; - самостійно обирати форми роботи під час опрацювання нового матеріалу; - відтворювати учбовий матеріал з теми «Закони в житті твоєї сім’ї» за допомогою комп’ютерних технологій (створювати публікації, презентації, веб сторінки) - аналізувати, узагальнювати і оцінювати факти, розв’язувати життєві ситуації в галузі сімейного права з точки зору правової науки; - використовувати ресурси Веб 2.0 для представлення результатів спільних досліджень.


График оценивания До работы над проектом Ученики работают над проектом и выполняют задания После завершения работы над проектом

• Формувальне оцінювання «стартових знань» учнів у формі фронтальної бесіди, заповнення по групах таблиці З-Ц-В (Знаю-Цікавлюсь-Вмію) в процесі презентації вчителя • Критерії оцінювання досліджень учнів • План роботи по проекту • Самооцінювання просування груп за проектом • Оцінювання роботи над творчими завданнями • Обговорення попередніх результатів у кожній групі. • Представлення результатів дослідження у вигляді презентацій, буклетів, веб сторінки; • Оцінка робіт експертами • Представлення кращих досліджень учнів на шкільній науково-практичної конференції Описание методов оценивания

      На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів (формуюче оцінювання). Під час презентації вчителя учні заповнюють таблиці З-Ц-В, висловлюють свої припущення щодо суті правових аспектів, наводять приклади. Це мотивує їх на проведення досліджень в проекті.
       Враховуючи вимоги стандарту, цілі учнів в проекті, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт, за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. Для глибокого осмислення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали. Учні створюють групи , де відбивається хід роботи, організація дослідження.
       Робота над темою дослідження закінчується представленням результатів у вигляді презентації, буклету, веб сторінки та ін. Після завершення роботи над проектом проводиться урок-конференція, на якому учні демонструють результати своїх досліджень в групі, а також обговорюють роботи інших груп. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження, логічність подання матеріалу, творчий підхід, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, захищати свою точку зору, брати участь в обговоренні, задавати питання.

В кінці проекту проводиться внутрішньогрупова і індивідуальна рефлексія. Кращі дослідження рекомендуються для участі в шкільній науково-практичної конференції.

Відомості про автора

Валентина Варакута

=вчитель історії та праівознавства

Іловайська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13

м.Іловайськ, Харизький район, Донецька область

0507711689, valia5558 на mail.ru

(за вибором автора проекту: телефон, електронна адреса. Увага! E-mail має бути записаний у вигляді ababab на всвсвс , якщо ваша адреса ababab@всвсвс – для уникнення СПАМУ – несанкціонованої розсилки – записані так адреси люди розуміють, а машини, які шукають таких адрес для розсилання на них рекламної та іншої інформаці , ні )

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Інститут післядипломної освіти, м.Донецьк

Тренери