Портфоліо Непокритої Світлани Андріївни
Зміст
Назва проекту
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, 7 клас.
Навчальні цілі
Вік учнів, клас
Стислий опис проекту
Проект для 7 класу з біології, тема «Розмноження рослин» . Під час роботи над проектом учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується розмноження рослин, видам запилення та різноманітності плодів та рослин, надають власну оцінку «за» і «проти» виведення ГМО рослин.
- Об’єднавшись у 4 групи учнями буде створено учнівський блог «Розмноження рослин».
- Завершенням проекту буде обговорення питання «Чому рослинний світ не зникає?»
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
В результаті роботи над проектом учні зможуть:
- З’ясовувати причини різноманітності рослинного світу, способи розмноження рослин та способи запилення і різноманітності плодів
- Визначати основні складові частини квітки.
- Аналізувати пристосування квіток до запилення вітром , водою, комахами та до самозапилення.
- Працювати в групах.
- Швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати: оцінювати web- ресурси та дотримуватися Закону про авторське право.
- Спілкуватися в Інтернеті за допомогою чату.
Опис оцінювання
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про розмноження рослин та їх різноманітність відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д.
Під час заповнення свого блогу «Розмноження рослин», який ведуть учні першої ї групи, що працює з питанням «Чому рослинний світ не зникає»?» впродовж роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при підготовці презентації учні другої групи, яка працює з питанням «Які існують органи розмноження рослин?» користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.
При , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким четверта група, що працює з питанням « Що сприяє розповсюдженню рослин»?» має створити презентацію. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким четверта група, що працює з питанням « Які є унікальні плоди рослині»?» має створити презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання « Чому багато різноманітних рослин на планеті?»
Діяльність учнів та вчителя
Учні знайомляться з цілями та умовами проекту, критеріями оцінювання. Ознайомивши учнів з навчальним матеріалом вчитель пропонує кожному заповнити таблицю З-Х-Д для того, щоб учні оцінили свої знання, усвідомили перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які отримали. На уроках біології та позаурочний час вивчають основні види розмноження, будову та різноманітність квіток, способи та особливості запилення рослин, різноманітність плодів та їх розповсюдження по земній кулі, вчаться вільно користуватися різними джерелами біологічних знань, аналізувати та зіставляти їх.Працюючи в Інтернеті можна скористатися такими ресурсами: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D1%96%D0%B4 http://shkolyar.in.ua/nasinnya-plid-budova7 http://subject.com.ua/biology/shans/27.html Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористалися. Об’єднуються в чотири групи і на базі отриманих знань, умінь та навичок, створюють блоги представлення творчих робіт, присвячених розмноженню та різноманітності рослин. Учитель допомагає в підборі необхідних матеріалів та в конкретизації шляхів розв’язання проблеми, супроводжує проект у вигляді спостереження, консультування , порад. Підтримує постійний зворотній зв'язок. На презентації проекту обговорюють, аналізують підготовлений матеріал, його відповідність запропонованим критеріям, роблять спроби щодо подальшого використання набутих знань. Учитель організовує та мотивує учнів для проведення самоаналізу, відповівши на запитання: Які труднощі виникли в ході виконання проекту і як вони долалися, чи досягнуто поставлені цілі, чи змогли учні задовольнити свої інтереси та проявити свої здібності, чи готові вони взяти участь у наступному проекті?
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Світлана Непокрита
Фах, навчальний предмет
Вчитель географії і біології , біологія
Навчальний заклад
Першотравенська загальноосвітня школа №3
Місто\село, район, область
м.Першотравенськ ,Дніпропетровська область