Портфоліо Хоруженко Валентини Миколаївни
Зміст
Назва проекту
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія України, інформатика
Навчальні цілі
-показувати на карті столицю та територію держави, утвореної Романом Мстиславичем, території сусідніх держав, , порівнювати територію Галицько-Волинської держави часів її піднесення з кордонами Київської держави часів Ярослава Мудрого, сучасними кордонами України; -встановлювати хронологічну послідовність подій історії Галицько-Волинської держави. -застосовувати та пояснювати на прикладах поняття і терміни: «Галицько-Волинська держава», визначати причини, суть та наслідки основних явищ і подій періоду; -характеризувати культурні досягнення, розпізнавати найвідоміші пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, стисло описувати їх; -характеризувати та оцінювати діяльність князя Данила Романовича; висловлювати ставлення до історичних діячів доби, судження про доленосні події доби.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
По закінченню проекту учні зможуть: 1.Встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між історичними подіями. 2.Характеризувати етапи розвитку Галицько – Волинської держави. 3. Давати стислу характеристику політичним діячам, визначати їхнє місце в історичному процесі. 4.Вміти розробляти та проводити опитування суспільної думки. 5. Здійснювати планування, робити обґрунтований вибір для вирішення проблем, знаходити необхідну інформацію в історичних джерелах для пояснення історичних явищ і подій 6. Аналізувати історичні процеси через встановлення відповідностей між минулим та сучасним. 7. Працювати в групах. 8. Швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати:оцінювати web- ресурси та дотримуватися Закону про авторське право.
Опис оцінювання
Визначення попередніх знань учнів з теми «Галицько – Волинська держава» відбувається при заповненні ними таблиці З З-Х-Д. Під час заповнення блогу «Історичне значення Галицько – Волинської держави» група -експерти мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.
При підготовці презентації з питання «Які основні етапи розвитку Галицько – Волинського князівства?» група - історики користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким група - дослідники, що працює з питанням «Чому Галицько – Волинську державу називають спадкоємицею Київської Русі?» має створити публікацію. До закінчення створення презентації потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі, враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – Яка роль Галицько – Волинської держави в історії українського державотворення?
Діяльність учнів та вчителя
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Хоруженко Валентина Миколаївна
Фах, навчальний предмет
вчитель історії, історія України
Навчальний заклад
Першотравенська ЗШ №3
Місто\село, район, область
м.Першотравенськ, Дніпропетровська область