Портфоліо Савіцької Марти з теми : "TV or not TV?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:30, 27 жовтня 2012, створена Марта Савіцька (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

" TV or not TV?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

англійська мова, технології, українська мова

Навчальна тема

"Засоби масової інформації. Телебачення"

Вік учнів, клас

9 клас, 15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект для учнів 9 класу з теми «Засоби масової інформації. Телебачення». Учні об’єднуються у 3 групи і досліджують, яким чином телебачення впливає на життя підлітків України та Великобританії. Результатом проекту буде випуск газети та проведення конференції.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Перед початком роботи над проектом вчитель визначає навчальні потреби учнів за допомогою схеми «ЗХД», обговорює з учнями основні запитання, створює «Асоціативний кущ» з теми, демонструє вчительську презентацію. Протягом усього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає змогу актуалізувати вже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Протягом роботи над проектом проводяться консультації, анкетування, самостійна робота з формами оцінювання. Крім цього здійснюється усне опитування протягом кожного заняття. Зо допомогою методу «План оцінювання» учні оцінюють власний прогрес чи регрес, роблять самооцінку власної та спільної роботи. Наприкінці роботи над проектом проводиться демонстрація проекту, опитування, проводиться підсумки роботи із З-Х-Д схемами. Результатом роботи є випуск газети та участь в конференції.

Діяльність учнів та вчителя

На першому занятті вчитель з’ясовує навчальні потреби учнів за допомогою постановки запитань «ЗХД», визначає рівень обізнаності учнів з теми за допомогою змістових та тематичних запитань представлених в вчительській презентації . Визначивши рівень учнів, вчитель об’єднує їх в групи для роботи над проектом. Під час вивчення теми учні дізнаються про телебачення в Великобританії, які передачі найпопулярніші , обговорять негативний вплив телебачення на підлітків і висловлять власні ідеї як уникнути телезалежності.

I група – психологи – дізнаються, що таке залежність з точки зору психології, як розпізнати залежну від телебачення людину, як позбутися залежності чи уникнути її, аналізують зібрану інформацію, критично оцінюють її і створюють порадник «Тінейджер - тінейджеру».

ІІ група – тінейджери спілкують з друзями та однолітками із – за кордону, пропонують їм на сторінках колективного блогу висловити думки щодо актуальності телебачення у їхньому житті, аналізують причини ТV залежності, зібравши інформацію з допомогою он-лайн опитувальника, дають відповідь на питання «Does watching TV make you unhappy, or do unhappy people watch more TV?»

ІІІ група –підлітки складають питання анкети і проводять опитування серед однолітків про вплив телебачення на їхнє життя, узагальнюють зібрану інформацію і порівнюють її із статистичними даними щодо такої ж ситуації у Великобританії, готують матеріали до учнівської конференції. Працюючи в групах, учні розподіляють між собою завдання та обов”язки задля досягнення більшої ефективності, економії ресурсів та часу. Учні використовуватимуть сайти Wikipedia , пошуковик Google для отримання необхідної інформації. Групи обмінюватимуться досвідом та повідомляти на якому етапі знаходяться (момент змагання. ) Учні використовуватимуть презентацію- фасилітацію та приклад учнівської роботи у якості своєрідного стандарту для свого проекту.

Вчитель уважно стежить за роботою учнів в ході проекту, надає необхідні консультації та спрямовує діяльність учнів в необхідне русло.

Результати досліджень всі три групи презентують під час учнівської конференції.

Оцінювання роботи учнів буде здійснюватися на протязі всього періоду роботи над проектом і включатиме в себе попереднє оцінювання, формуюче оцінювання та остаточне оцінювання підсумок-роботи над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марта Савіцька

Фах, навчальний предмет

вчитель англійської мови

Навчальний заклад

СЗШ I-III cт # 2 м. Яворів

Місто\село, район, область

м. Яворів Львівської області

Контактні дані

martasavitska na gmail. com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.09. 2012 - 25.10. 2012

Місце проведення тренінгу

СЗШ I-III ст. №2 м. Яворів

Тренери

Манько Надія Миколаївна