Портфоліо Британ Ірини з теми "Ну щоб здавалося слова..."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:19, 24 жовтня 2012, створена Ірина Британ (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Ну щоб здавалося слова...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  • Англійська мова, українська мова, технології

Навчальна тема

  • Англійська мова. Необхідність знань іноземної мови.

Вік учнів, клас

  • 12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Це проект з англійської мови для учнів 7 класу з теми «Вивчення іноземних мов. Англійська мова в житті людини». В ході реалізації проекту учні об’єднуються в групи та працюють над питанням, чи справді наше життя немислиме без знання англійської мови. Учні проводитимуть анкетування серед жителів свого міста щодо необхідності знання англійської мови, а також завітають на підприємства міста з метою дослідження , як знання мови може поповнити «гаманець» підприємства. За допомогою Інтернет ресурсів учні створюють блог, на якому висвітлюють хід роботи над проектом та власні спостереження. Результатом проекту буде вистава англійською мовою на 3 дії. Хід роботи над проектом буде висвітлений в учнівському блозі.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

  • В учнів будуть формуватися вміння та навички учнів 21 століття та усвідомлення власної необхідності вивчення іноземної

мови;

  • Учні будуть удосконалювати навички пошуку інформації в Інтернеті та вміння критично оцінювати веб-ресурси;
  • Учні вдосконалюють свої вміння ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження, аргументувати свою точку

зору, використовуючи інтернет-ресурси та працюючи в парах ;

  • Працюючи над спільними Інтернет-ресурсами учні матимуть можливість продемонструвати старанность та позитивну робочу етику

(пунктуальність та надійність);

  • В учнів формуються навички аналізу та оформлення інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання;
  • В учнів будуть формуватися навички використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень,

організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації, презентації власних спостережень шляхом створення блогів та комп’ютерних презентацій.

  • Ознайомлюючись з основними вимогами авторського права в учнів буде формуватися базове розуміння етичних/правових питань,

пов’язаних з доступом до та з використанням інформації та розуміння підґрунтя та базових засад етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації.

Опис оцінювання

На початку проекту здійснюється визначення навчальних потреб учнів за допомогою З-Х-Д таблиці, та тесту, які дають можливість актуалізувати вже набуті знання, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Учні обговорюють ключове та основні питання та переглядають презентацію вчителя. Протягом роботи над проектом учні створюють „Асоціативний кущ” по темі та порівнюють особливості вживання українських та англійських слів на теренах свого міста („діаграма Вена”). Опис власної діяльності учні будуть здійснювати на блозі. Учні з початку роботи над проектом використовують контрольний список для блогу та форму для оцінювання блогу,в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком впровадження проекту вчитель запрошує учнів 7 класу, які працюватимуть над реалізацією проекту та їх батьків. Батькам пропонують буклет [1] з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі. Вчитель отримує дозволи батьків на участь дітей у проектній діяльності. На початку реалізації проекту учні ознайомлююються із завданнями, які потрібно буде дослідити.

Учні працюють у групах, розподіляють між собою питання задля досягнення найбільшої ефективності та економії часу:

  • 1 група – проводить анкетування серед жителів свого міста, як знання іноземної мови допомогло їм у житті.
  • 2 група – досліджує, що спільного в українській та англійській мовах.
  • 3 група- завітає на підприємства міста з метою дослідження , як знання мови може поповнити «гаманець» підприємства.

Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель використовує ряд методів оцінювання, а саме мозкову атаку, опитування та тестування. Вчитель використовує презентацію для демонстрації проблеми, над дослідженням якої працюватимуть учні та шляхів реалізації даного проекту. Під час його реалізації учні використовуватимуть інтернет –ресурси для спілкування та пошуку інформації та створють колективний блог, на якому презентуватимуть результати роботи над проектом. Перед використанням Інтернету вчитель ознайомлює учнів із Законом про авторське право.

Учні використовуватимуть сайти Google Maps, Wikipedia для отримання інформації, необхідної для реалізації проекту. Для дослідження думки людей учні проводять усні опитування та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування. Учні узагальнюють результати опитування з допомогою діаграми

Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Вчителем використовується форма оцінювання блогу та форма оцінювання кінцевого результату роботи.

Учні створюють сценарій вистави, демонструють його попередні версії на сторінках блогу, залучають однодумців до його обговорення та вдосконалення і ставлять виставу за даним сценарієм на батьківських зборах.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Британ

Фах, навчальний предмет

вчитель англійської мови

Навчальний заклад

СЗШ I-III ст.№2 м.Яворова

Місто\село, район, область

м.Яворів, Яворівський район, Львівська область

Контактні дані

irchyk961979nagmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери

Манько Надія Миколаївна