Портфоліо проекту "Мати - це святиня для кожної людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Мати – це святиня для кожної людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет: Українська література. Тема: В. Симоненко «Лебеді материнства» Дотичні предмети: Народознавство, українська мова, музика.

Навчальні цілі

Виразне читання тексту, вміння аналізувати його, робити висновки, висловлювати свою думку

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років.

Стислий опис проекту

Проект для учнів 7 класу, в якому діти з"ясовують своє відношення до матері, як до найріднішої і найголовнішої людини в житті кожного. Під час реалізації проекту учні будуть проводити дослідження, опрацьовувати художнві твори присвячені матері; з"ясують для себе значення слів "мати", "батьківщина",зроблять підбірку творів художнього мистецтва, у яких відображено образ матері і батьківщини. Учні працюють в малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання з метою позитивного впливу їх на громаду. Вони досліджують обрану тему та визначать план дій, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати цільовій групі з місцевої спільноти (батькам, одноліткам, громаді). Проведуть загальношкільну акцію до Дня матері, в якій презентуватимуть розроблений проект, організують виставку творів художнього мистецтва, які відображають своє ставлення до матері як святині для кожної людини.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження

Навчальні цілі

В процесі роботи над даним проектом, учні: 1. будуть вдосконалювати навички збирання даних кількома способами (дослідження творчості та життєвого шляху письменника, опрацювання творів мистецтва і літератури) 2. навчаться переконливо демонструвати дані досліджень за допомогою засобів візуалізації даних 3. розвиватимуть навички вирішувати проблеми співпрацюючи в групі, проводити творчу аналітичну роботу 4. зможуть вдосконалити навички: створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами;створювати інформаційні бюлетені або вікі-сайти, в яких викладені ідеї щодо висновків та рекомендовані одноліткам 5. будуть удосконалювати навички самостійної роботи з додатковими джерелами інформації та поглиблюватимуть практичні навички роботи з комп’ютерними програмами 6. в учнів виховуватиметься пошпноване ставлення до матері, до ріднго куточка своєї батьківщини

Опис оцінювання

Опис оцінювання: Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи оцінювання здійснюється за допомогою «мозкової атаки» з використанням завдань «Знаю-хочу дізнатися-дізнався»- , вправи «Асоціативний кущ» [1] . Крім того, для оцінювання навчальних потреб вчитель організовує обговорення Ключового і тематичних питань, записує відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Під час реалізації проекту вчитель планує проведення групових та індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу відповідей на запитання учнів. Для самооцінки і, в подальшому, корекції своїх знань, учням пропонується on-line опитування - . Використовуючи підсумок відповідей , учитель може робити висновки про те, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі роботи.Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель запрошує учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклет, блог.Працюючи в групах учні отримують форму оцінювання роботи у групі. Для забезпечення диференціації навчання вчитель використовує опитування щодо диференціації навчання.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Балій Людмила

Фах, навчальний предмет

учитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Червоногадський НВК №13

Місто\село, район, область

Львівська обл., м. Соснівка

Контактні дані

0938826083

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень 2012

Місце проведення тренінгу

Червоноградський НВК №13

Тренери

Дуброва Т.В.

Теслюк Н.Ю.