Портфоліо на тему:«Побудова графіків функцій, які містять модуль»
Зміст
Назва проекту
"Побудова графіків функцій, які містять модуль"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика, інформатика,
Навчальні цілі
1.Навчитися описувати красу та гармонію форм навколишнього світу, використовуючи математичний апарат. 2.Навчится виконувати побудову другого золотого перерізу, побудову правильного п’ятикутника і пентограми, золотого трикутника. Ознайомитись з динамічними прямокутниками, рядом Фібоначчі. 3.Вдосконалення навичок пошуку інформації в літературних джерелах та в мережі Інтернет, структуризації, аналізу знайдених матеріалів. 4.Опанування навичками розробки публікацій та Web-сайтів в програмі Microsoft Publisher. 5.Учні повинні провести відповідні дослідження, навчитися критично мислити, оцінювати і аналізувати красу оточуючого світу.
Вік учнів, клас
8-11 класи, 14-17 років
Стислий опис проекту
Проект поєднає курс математики за середню та старшу школу та інформатику. Учні будуть досліджувати різні властивості функції, особливості побудови графіків парної і непарної функції, лінійної, логарифмічної, тригонометричної та дробово-раціональної функції, яка містить знак модуля. Навчаться аналітично мислити, ознайомляться з поняттям асимптоти, яка допоможе їм у розміщенні графіка заданої функції на координатній площині, робити перетворення графіків функції, формувати інтуїцію та розвивати особисту уяву. Учні створять портфоліо проекту з якого буде видно як проходить робота над проектом. В ході проекту учні будуть проводити дослідження, яке стосується окремих видів функцій та їх графіків
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Опис оцінювання
Документ оцінювання навчальних потреб учнів
Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
Документ для поточного оцінювання учнів
Діяльність учнів та вчителя
До початку проекту: Учням та батькам оголошується, що одна з тем курсу «Математики» буде вивчатися за допомогою методу проектів. Щоб детальніше з ним познайомитися, пропонується публікація, у якій представлені особливості методу проектів. Далі оголошується тема «Побудова графіків функцій, які містять модуль» та пропонується учням визначитися, що вони вже знають з даної теми та що б хотіли дізнатися. Саме з цією метою вони заповнюють таблицю ЗХД. Учні самостійно поділяються на групи (роль вчителя - допомогти зробити розподіл обов’язків учнів у групі) та визначаються, який матеріал їм необхідно буде підготувати та яким чином його представити. Учитель пропонує дітям презентацію щодо роботи над проектом. Робить акцент на ключовому тематичних та змістовних питань. Такими чином допомагає учням зорієнтуватися стосовно вибору груп залежно від вподобань учнів. Наступний крок – ознайомлення з критеріями оцінювання публікації. Кожній групі роздаються карточки з критеріями оцінювання Згідно виконаного розподілу обов’язків учні шукають інформацію в Інтернеті, систематизують знайдену інформацію, спостерігають за навколишнім світом. Учні переглядають презентацію та знайомляться з законом про авторське право, знайомляться зі способами запису використаних джерел, та поступово заповнюють таблицю зі списком використаних джерел. Під час роботи над проектом: Учні створюють у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог своєї групи, де записують сформульований ними план дослідження, гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результат. Свої висновки вони представлють у вигляді учнівської перзентації на тему «Побудова графіків функцій, які містять модуль». Протягом проекту учитель проводить різні форми оцінювання, опитувальник, результати яких представлються у вигяді діаграми. Після обговорення учнівських презентації вчитель проводить фасилітацію, демонструючи узагальнюючу презентацію. По завершенню роботи Учні заповнюють форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень. Для оформлення результатів виконання дослідів вчитель надає учням шаблон звіту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Валентина Буряк
Фах, навчальний предмет
вчитель, інформатика
Навчальний заклад
Полтавська гімназія №17
Місто\село, район, область
м. Полтава, Полтавська
Контактні дані
Buryak.Valentina@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
09.10.2012 -20.10ю2012
Місце проведення тренінгу
Полтавська гімназія №17
Тренери
Пилюк Світлана Сильвестрівна