Портфоліо проекту "Хороший зір – запорука успішності сучасної людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:24, 22 жовтня 2012, створена Kravzova (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Хороший зір – запорука успішності сучасної людини»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика , 7 клас . «Око. Вади зору. Окуляри.» , інформатика, математика

Навчальні цілі

До навчальної теми «Око. Вади зору. Окуляри.»: Учні будуть знати: • основні поняття і фізичні величини для опису світлових явищ; • фізичну суть оптичних явищ та фізичні величини, що їх характеризують; • застосування досягнень фізики для раціонального запобігання їх шкідливого впливу на організм людини.


Учень: • зможе характеризувати око як оптичну систему, • називатиме будову око, вади зору, • зможе характеризувати способи корекції короткозорості та далекозорості • зможе пояснити призначення окулярів, • називатиме врахування фотометрії в життєдіяльності людини Учні навчаться розуміти: • етапи пізнавальної діяльності у фізичних дослідженнях, . методи наукового пізнання. (Спостереження, описовий, порівняльний та експериментальний методи дослідження.): • механізм поширення світла в різних середовищах; • основні закони оптичних явищ і закономірності, що їх характеризують ; • параметри безпечної життєдіяльності людини; . Учні набудуть наукові навички : • досліджувати фізичні явища і процеси; • використовувати експериментальні і теоретичні методи наукового пізнання під час проведення досліджень фізичних явищ і процесів ; • застосовувати здобуті знання для пояснення властивостей оптичних явищ для зору; • застосовувати здобуті знання для пояснення їх впливу на організм людини; • застосовувати здобуті знання для пояснення практичного використання фізичних явищ і законів у життєдіяльності людини, • виявляти ставлення до ролі фізичних знань у житті людини,

Учні набудуть загальноосвітні , технологічні та соціальні навички та вміння: • навички складання опросників, збирання даних кількома способами, розвиток комунікативних та пізнавальних навичок; • навички швидко та ефективно шукати, критично осмислювати та вибирати більш важливу для проекту інформацію; • навички використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації;

• вміння критично відноситися до отриманих результатів , робити висновки, удосконалити свої навички впорядкування, осмислення та опрацювання матеріалу; • удосконалюватимуть свої навички по створенню публікацій, презентацій та отримають навички по створенню блогу. Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших ;

• найбільш переконливо виступати з презентацією перед аудиторією;

• відповідальності за результати спільної роботи, розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового за допомогою Інтернету та за допомогою мультимедіа - засобів в різноманітних формах та в різних умовах.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 – 13 років

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

До початку проекту вчитель розповідає учням та батькам про навчання за методом проектів, пояснюючи особливості проектної діяльності та заохочуючи дітей до колективної роботи, роздаються публікації - буклет .Впродовж роботи над проектом вчитель періодично переглядає роботи груп, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх в потрібному напрямку, він проводить анкетування, консультації . Після того, як кожна група зустрінеться з вчителем для консультацій, він надає їм можливість працювати самостійно, а також співпрацювати з іншими групами. На кінцевому етапі кожна група презентує свій продукт. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів включений у процес занять.

1 ТИЖДЕНЬ Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації Презентація учням, проводить «асоціативний кущ». Учні складають контрольний список завдань , знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Вчитель визначає попередні знання учнів щодо теми та того, що саме вони знають про зір для визначення навчальних потреб. Учні переглядають презентацію, заповнюють таблиці З-Х-Д, для того, щоб усвідомити і оцінити свої попередні знання, учні відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування. Вчитель формує групи , формулює завдання для них. Вчитель ознайомлює учнів з Формою оцінювання блогу щоб допомогти їм створити його. Учні отримують від вчителя Контрольний листок самооцінки блога, за яким вони постійно відслідковуватимуть відповідність його критеріям подальшого оцінювання їх роботи. Вчитель надає Інструкцію для пошуку в Інтернеті. Вчитель надає учням Шаблон звіту про досліди та презентації. Вчитель розвиває навички самоспрямованості учнів у навчанні, використовуючи різні інструкції. Вчитель надає учням Форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих навичок.

2 ТИЖДЕНЬ. Група «Соціологів» готує он-лайн опитування, учні роблять анкету та запроваджують збір статистичної інформації щодо обраної теми , даних для проекту, брошури з питаннями для однолітків школи та односельчан, блог - шукаючи бажаючих прийняти участь в проекті через Інтернет. Учні групи «Фізики» проводять дослідження будови та властивостей ока, як оптичної системи, вад зору користуючись Інтернетом та друкованими джерелами. Учні створюють у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог своєї групи. В блозі учні записують сформульований ними план дослідження, гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результати, а також сформульовані висновки. Для забезпечення спільної роботи, для формулювання узгоджених висновків дослідження, для обговорення підготовки підсумкового звіту, розподілення обов’язків та представлення звіту, надсилання власних матеріалів учні використовують Skype; група «Експертів». координує, контролює, направляє роботу консультуючись з учителем , в разі потреби. Група «Журналістів» працює над змістом газети «Бачити світ», буклету (добирають матеріали, пишуть статті), фотографують учнів за роботою над проектом, для оформлення фотоколажу «БАЧИТИ СВІТ» і разом з групою «Журналістів», «Редакційна» група створює їх.

3 ТИЖДЕНЬ Учні всіх груп завершують своє дослідження. Учні зберігають знайдені відомості, зображення в папці своєї групи, записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел Посилання на ресурси. зберігають в списку посилань. Після знаходження результатів вносять в журнал виконання проекту дані, по яких вони здійснили пошук: ключові слова, кількість знайдених ресурсів.

Група «Науковців» проводить аналіз, синтез, узагальнення інформації, зібраної попередніми групами , прийняття рішень, розроблення моделі (ілюстрації та діаграми), щоб пояснити, як зір змінюються в реальному світі, разом з групою«Фізики» створюють презентацію проекту. Група «Аналітиків». Оцінювання, створення Програми дослідження, збереження та покращення зору.

По завершенню роботи над дослідженням учні заповнюють Форму само оцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень, отримання висновків проекту. Учитель спонукає кожну групу щоб вони враховували взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі. Навчальні цілі: вміти критично відноситися до отриманих результатів , робити висновки, удосконалити свої навички впорядкування, осмислення та опрацювання матеріалу.

Учні створюють публікацію, мультимедійну презентацію та блог

4 ТИЖДЕНЬ= Демонстрація публікації, презентації проектів учнів (експертам, батькам, учням інших класів). По закінченню проекту проводиться взаємо оцінювання та рефлексія. Створення Програми корекції зору з допомогою спеціальних вправ – сумісна робота усіх груп. Зрештою учні оцінюють і представляють соціально - економічні наслідки своїх статистичних опитувань і чинність їх досліджень як інструменту для забезпечення гарного зору для людини 21 століття.

Подальша робота. Матеріали створені школярами доцільно використовувати у роботі шкільного гуртка «Юних фізиків» з метою вдосконалення Програми корекції зору з допомогою спеціальних вправ та втілення її в життя.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кравцова Віра

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, фіика

Навчальний заклад

Біловодська гімназія

Місто\село, район, область

Біловодськ, Луганська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Біловодськ

Тренери

Липова Наталія Степанівна