Учнівська вікі-стаття "Розвиток байкарського жанру в світовій літературі"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:39, 18 жовтня 2012, створена Irina Nebelenchuk (обговореннявнесок) (Мета дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Байка у світовій літературі

Автори проекту

Смірнова Вікторія, Ковальчук Євген, Миронов Ігор, Сабурова Ганна/

Тема дослідження

"Розвиток байкарського жанру в літературі античності".

Проблема дослідження

Проблемою нашого дослідження є розвиток байкарського жанру в літературі античності. Для реалізації цієї проблеми ми ставимо такі завдання: - дослідити розвиток байкарського жанру в доезопівський період; - дослідити особливості розвитку байки в грецькій літературі; - дослідити розвиток байки як літературного жанру, її характерні ознаки, особливості художньої будови, повчальний зміст; - дослідити розвиток байкарського жанру в римській літературі.

Гіпотеза дослідження

Гіпотезою нашого дослідження є та, що байка існувала в доезопівський період як невеличка розповідь, що відносилася до усної народної творчості, відтак існувала лише в усній формі, розповідала про якусь подію, не містила моралі, а лише мала повчальний зміст. Також припущенням є й те, що байка, як літературний жанр починає розвиватися в VI столітті до нашої ери та що її засновником є Езоп, який започаткував розвиток байки як літературного жанру в світовій літературі.

Мета дослідження

Прослідкувати розвиток байки в доезопівський та класичний періоди античності, виявити особливості байки періоду докласичної доби, розкрити особливості байок Езопа, розкрити особливості мови байкаря та значення поняття "езопова мова", показати вплив байок на творчість інших авторів, розкритти особливості байок Федра та Бабрія, показати спільне та відмінне у творчості грецького та римського байкарів, показати зв’язок їхньої творчості з творчістю Езопа, застосовуючи елементи компаративного аналізу.

Результати дослідження

Висновки

Корисні ресурси