Портфоліо на тему: "Режим харчування"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:32, 10 жовтня 2012, створена Hyla Olga (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Чи правильно ти харчуєшся?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, інформатика

Навчальні цілі

Учні даватимуть відповіді на запитання використовуючи знання набуті на уроках основ здоров’я та біології Умітимуть міркувати над заданою проблемою. Графічно відображати творчий задум. Давати творчу оцінку результатів проектної діяльності. Виробити навички групової роботи. Формувати вміння критично оцінювати власну роботу та роботу однокласників.

Вік учнів, клас

6 клас 11 років

Стислий опис проекту

Робота над цим проектом проводиться з учнями 6 класу під час вивчення теми « Спосіб життя і здоров’я» , зокрема акцентуючи увагу на розділі « Режим харчування». Під час розробки проекту діти опрацьовують додаткову літературу, розширюють і поглиблюють отримані під час уроків знання, визначають основні принципи збалансованого і раціонального харчування, наводять приклади, створюють і обговорюють мультимедійні презентації. Поділившись на групи, вони оформлюють результати своєї роботи у вигляді публікації, презентації, секторної діаграми, Веб-сайту. За результатами проекту проводиться підсумкове заняття в класі. Учні навчаються робити самооцінку та взаємооцінку своєї роботи та роботи своїх однокласників.

Повний План вивчення теми

План

Навчальні цілі

Учні даватимуть відповіді на запитання використовуючи знання набуті на уроках основ здоров’я та біології Умітимуть міркувати над заданою проблемою. Графічно відображати творчий задум. Давати творчу оцінку результатів проектної діяльності. Виробити навички групової роботи. Формувати вміння критично оцінювати власну роботу та роботу однокласників.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування із використанням відповідної форми "Форма визначення навчальних потреб учнів". На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовуються метод мозкового штурму та круглі столи, засобом оцінювання яких можуть бути критерії оцінювання з предмету(основи здоров’я, інформатика). Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД (проводиться формуюче оцінювання). Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів, із подальшим використанням цих записів при плануванні власної діяльності та оцінювання проектної роботи учнів. Під час роботи над проектом для попередньої оцінки учні використовують Форму оцінювання комп`ютерних презентацій (публікацій). Оцінювання здійснюється двічі на тиждень після рефлексії, на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів (на цьому етапі можна задіяти групу незалежних експертів – вчителів школи, не задіяних у проекті). На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи або демонстраційний продукт. Для оцінювання використовуються майже всі форми оцінювання, враховуються думки «співробітників» по групі та незалежних експертів .Оцінювання знань учнів відбувається за 100 бальною шкалою, якій поставлено у відповідність 12-б систему оцінювання. Враховуються специфічні особливості кожного виду робіт. Використовується таблиця З-Х-Д ( Що ми знаємо, Що ми хочемо знати, Що ми дізналися.), само оцінювання щодо супроводу навчання (фасилітація).

Діяльність учнів та вчителя

Учитель (керівник) проекту проводить попереднє опитування серед учнів, використовуючи запитання, що будуть розглядатись під час виконання проекту, для чого використовується відповідна форма для опитування. Відмічаються відповіді учнів з метою подальшого планування діяльності та попереднього оцінювання. Для вчителів та батьків видається інформаційний бюлетень, що розповідає про метод проектів. Далі пояснюється учням, які компоненти та з яких тем вони будуть досліджувати впродовж роботи над проектом. Мозковим штурмом, анкетуванням, визначаються теми, які могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструється учительська презентація проекту. Проводиться формуюче оцінювання (можна використати метод З-Х-Д). Також учасникам проекту можна запропонувати тематичне опитування, а після реалізації проекту проаналізувати його результати. Кожна група, по закінченню своєї роботи, створює звіт у формі презентаціїабо публікації учня, які оцінюються за відповідними формами (група експертів, у яку входять найбільш досвідчені учні, крім презентації власної роботи, також, за допомогою інших груп, виконують головну підсумкову презентацію проекту відповідно до поставлених цілей та задач. Для успішної реалізації проекту та плідної співпраці учасників варто провести фасилітацію. Творчі групи отримують завдання і виконують їх, розподіливши ще між собою внутрішні доручення. У кожній групі проводиться рефлексія. Результати роботи групи та оцінювання оголошуються; якщо треба, коригується напрямок роботи кожної групи. Проводиться систематизація та узагальнення досліджених матеріалів. Можна провести поточне оцінювання. Командири груп представляють керівнику проекту перспективні творчі звіти кожної групи. Командири кожної творчої групи разом з керівником проекту компілюють отримані матеріали, систематизують їх та обирають найбільш доцільну форму фінальної доповіді – мультимедійна презентація, публікація . У встановлений термін група виконує свою частину завдання, підводить підсумки та презентує результат. На цьому етапі, крім форми оцінювання презентації (публікації, фільму) проводиться оцінювання результатів проекту. Також провести вихідне опитування (анкетування) усіх учасників проекту та порівняти відповіді на початку і по завершенню проекту. Проводиться загальна рефлексія по результатах проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гула Ольга Андріївна

Фах, навчальний предмет

вчитель трудового навчання, основ здоров'я та креслення

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа I-III ступенів №2 імені Михайла Драгоманова

Місто\село, район, область

Місто Гадяч, Гадяцький район, Полтавська область

Контактні дані

gylazhjckfd@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

3.10.12-10.10.12

Місце проведення тренінгу

Гадяцька спеціалізована школа I-III ступенів №2 імені Михайла Драгоманова

Тренери

Рубан Тетяна Петрівна