Портфоліо на тему "Народження та загибель імперії Карла Великого"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:01, 10 жовтня 2012, створена Majboroda Sergiy (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Народження та загибель імперії Карла Великого

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія (основний навчальний предмет); інформатика, історія України (дотичні навчальні предмети)

Навчальна тема (як записано у програмі)

Народження середньовічної Європи

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект «Народження та загибель імперії Карла Великого» розрахований на учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів охоплює тему «Народження середньовічної Європи» на розділ програми «Середньовічний світ західної Європи». Під час роботи над проектом семикласники заглибляться в проблеми існування окремих держав та людства в цілому. Учні зможуть проаналізувати причини та наслідки розпаду імперії Карла Великого. У ході підготовки проекту школярі будуть шукати цікаву інформацію у бібліотеці, Інтернеті. Основний вид діяльності учнів – самостійна дослідницька робота, написання творчих робіт, використання інтернет-ресурсів, підготовка та проведення підсумкової інтерактивної конференції. Перед початком проекту учні отримали такі ролі: юний історик, юний літописець, юний аналітик. Також учні будуть мати змогу будувати діаграми, графіки, складати статистичні таблиці, які наочно ілюструватимуть всю зібрану інформацію, спираючись на знання про захист авторських прав. Результати своєї роботи учні оформляють у вигляді презентацій, публікацій. За результатами проекту проводится підсумкове заняття у класі. Учні вчаться робити самооцінку та взаємооцінку своєї роботи та роботи однокласників.

Повний План вивчення теми План впровадження проекту

Навчальні цілі

1.З’ясувати причини виникнення та розпаду середньовічної імперії Карла Великого

2.Повторити поняття "імперія", "династія".

3.Розвивати вміння аналізувати історичні процеси.

4.Розвивати вміння працювати з історичною картою та атласом.

5.Вдосконалювати вміння здійснювати пошук потрібної інформації в Інтернеті та зберігати її, представляти результати своїх досліджень у вигляді презентації.

Опис оцінювання

Під час роботи над проектом будуть використовуватись запитання, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються у програмовому матеріалі, розуміють ключове питання проекту, головну ідею та важливі проблеми теми. Для диференціації навчання вчителю необхідно розробити форму опитування. навчання Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту проводиться опитування із використанням таблиці З-Х-Я-Д, після чого учитель може використати результати опитування щодо інструменту оцінювання навчальних потреб учнів. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовуються метод мозкового штурму та круглі столи, засобом оцінювання яких можуть бути критерії оцінювання з предмету (історія). Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці З-Х-Я-Д. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів, із подальшим використанням цих записів при плануванні власної діяльності та оцінювання проектної роботи учнів. Під час роботи над проектом для попередньої оцінки учні використовують форму оцінювання комп`ютерних презентацій, публікацій. Оцінювання здійснюється після рефлексії, на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. На кінцевому етапі проекту учні записують у таблиці З-Х-Я-Д про що вони дізналися працюючи над даною темою. Представляють результати своєї роботи (презентація). З метою створення змістової та якісної вікі-сторінки розробляємо критерії оцінки створення вікі-сторінки.

Діяльність учнів та вчителя

Учні збирають та аналізують інформацію про історію Середньовічної Європи, при цьому з'ясовують чи дотримуються закони про викоритання авторських прав в даних ресурсах - Дозвіл про авторьке право. Перед початком реалізації проекту учитель знайомить батьків та колег з основними принципами та перевагами використання методу проектів на уроках історії за допомогою відповідних інформаційних публікацій та отримує дозвіл батьків для публікації роботи учня в мережі Інтернет. Протягом всього проекту вчитель супроводжує учнів у роботі. Створює та показує презентацію для учнів з метою зацікавлення в роботі над проектом. Учні заповнюють анкети,об'єднуються у тимчасові диференційовані групи (4-5 чол.) для здійснення проектної діяльності, визначають всі доступні для використання джерела інформації, складають орієнтовний план з його подальшим обговоренням і коригуванням, затверджують робочий план проекту, розподіл обов'язків між виконавцями проекту, кожна з груп опрацьовує певні, чітко визначені джерела інформації.

1 група - Юні літописці. Аналіз міграційних процесів у Європі в IV-VII ст. Оформлення результатів роботи у вигляді учнівської презентації.

2 група – Юні історики. Проведення заочної екскурсії до Франкської держави часів Карла Великого Створення публікації.

3 група – Юні аналітики. Висвітлюють причини та наслідки розпаду імперії Карла Великого. Оформляють відповідний матеріал у вигляді історичної довідки. Дані групи проводять засідання за круглим столом з метою систематизації та узагальнення своїх досліджень.

Проект передбачає оцінювання результатів діяльності учнів та відслідкування їхнього прогресу у навчанні.

Діти створюють вікі-сторінку. Підготовка йде протягом 2-х тижнів. При цьому вони здійснюють пошук відповідних матеріалів у літературі, енциклопедіях та Інтернеті. Діти освоюють різні види пошуку в Інтернеті, знайомляться з поняттям авторського права. Документ для фасилітації дозволяє полегшити роботу в проекті. Підготовлено та постійно використовується список використаних джерел.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сергій Майборода

Фах, навчальний предмет

Учитель історії

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова Гадяцької районної ради Полтавської області

Місто\село, район, область

м. Гадяч Полтавської області

Контактні дані

e-mail: mayboroda.78@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03-10 жовтня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова Гадяцької районної ради Полтавської області

Тренери

Рубан Тетяна Петрівна